Legia odpadła z Pucharu Polski, Cracovia zagra w finale

07.07.2020 22:03
Cracovia - Legia

Cracovia pokonała Legię Warszawa 3:0 i awansowała do finału Pucharu Polski. Gole dla Pasów strzelali Mateusz Wdowiak (dwa) i Michal Helik. W finale zespól z Krakowa zagra ze zwycięzcą meczu Lech Poznań - Lechia Gdańsk.

Faworytem meczu Cracovia - Legia był zespół z Warszawy. Podopieczni Aleksandara Vukovica świetnie radzą sobie w rozgrywkach ligowych, w których już tylko punkt dzieli ich od mistrzowskiego tytułu. Kibiców nie zmartwiła nawet weekendowa porażka z Lechem Poznań. Priorytetem na ten tydzień był awans do finału Pucharu Polski.

Cracovia - Legia. Pasy zagrają w finale Pucharu Polski

Celu nie udało się zrealizować, gdyż Legii przyszło zmierzyć się ze świetnie dysponowaną Cracovią. Gracze Michała Probierza objęli prowadzenie już w 5. minucie, gdy z bliskiej odległości Wojciecha Muzyka pokonał Wdowiak. Pasy poszły za ciosem i niespełna 20 minut później prowadziły 2:0. Tym razem Muzyk interweniował tak niefortunnie, że odbita od niego piłka trafiła w Helika i wpadła do bramki.

Legia próbowała odrobić straty, ale w drugiej połowie to Cracovia zadała kolejny cios. Wynik na 3:0 podwyższył w 81. minucie Wdowiak, dla którego było to drugie trafienie w tym spotkaniu.

Puchar Polski. Cracovia w finale. W środę Lech - Lechia

W drugim półfinale Pucharu Polski Lech Poznań zagra z Lechią Gdańsk. To spotkanie odbędzie się w środę. Finał zostanie rozegrany 24 lipca 2020 roku na stadionie w Lublinie.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk: Transmisja TV i online. Gdzie oglądać?