Legia podjęła decyzję ws. odwołania od kary nałożonej przez UEFA

Krzysztof Sobczak
18.08.2017 13:45
Legia - Astana
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Legia Warszawa podjęła decyzję w sprawie kary nałożonej na stołeczny klub przez UEFA w związku z powstańczą oprawą i niedrożnymi przejściami podczas meczu z Astaną.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W czwartek UEFA ukarała mistrza Polski grzywną w wysokości 35 tysięcy euro. Początkowo wydawało się - zgodnie z przekazem Dariusza Mioduskiego - iż ma ona związek jedynie z niedrożnymi przejściami na obiekcie przy Łazienkowskiej, jednak w piątek UEFA wydała oficjalny komunikat, w którym przyznano, że to również kara za powstańczą oprawę przygotowaną przez fanów Legii.

Zobacz także

Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem decyzji przez UEFA właściciel mistrza Polski zapowiadał, że złoży odwołanie. Z takiego rozwiązania jednak zrezygnowano, głównie dzięki kibicom, którzy postanowili pokryć koszta grzywny. Akcję zbierania pieniędzy zainicjował dziennikarz Krzysztof Stanowski.

"W związku z wieloma deklaracjami przekazywania środków na opłacenie kary nałożonej na Legię Warszawa przez UEFA po meczu z FK Astana w dn. 02.08.2017 informujemy, że Klub nie będzie się odwoływał od decyzji i zapłaci karę w wysokości 35 tys. euro" - napisano w komunikacie.

"Jednocześnie informujemy, że wszystkie środki przekazane Klubowi w związku z nałożoną karą, zostaną w całości przekazane organizacjom wspierającym pamięć i weteranów Powstania Warszawskiego, za pośrednictwem Fundacji Legii" - dodano.

Jak przekazał założyciel portalu Weszło.com, w ciągu niespełna jednego dnia zebrano już 200 tysięcy złotych. Klub zrezygnował z tych pieniędzy. Zgodnie z deklaracją, całość kwoty trafi do powstańców.

RadioZET.plLegia/KS