Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Legia podjęła decyzję ws. odwołania od kary nałożonej przez UEFA

18.08.2017 13:45
sport

Legia Warszawa podjęła decyzję w sprawie kary nałożonej na stołeczny klub przez UEFA w związku z powstańczą oprawą i niedrożnymi przejściami podczas meczu z Astaną.

Legia - Astana fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W czwartek UEFA ukarała mistrza Polski grzywną w wysokości 35 tysięcy euro. Początkowo wydawało się - zgodnie z przekazem Dariusza Mioduskiego - iż ma ona związek jedynie z niedrożnymi przejściami na obiekcie przy Łazienkowskiej, jednak w piątek UEFA wydała oficjalny komunikat, w którym przyznano, że to również kara za powstańczą oprawę przygotowaną przez fanów Legii.

Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem decyzji przez UEFA właściciel mistrza Polski zapowiadał, że złoży odwołanie. Z takiego rozwiązania jednak zrezygnowano, głównie dzięki kibicom, którzy postanowili pokryć koszta grzywny. Akcję zbierania pieniędzy zainicjował dziennikarz Krzysztof Stanowski.

"W związku z wieloma deklaracjami przekazywania środków na opłacenie kary nałożonej na Legię Warszawa przez UEFA po meczu z FK Astana w dn. 02.08.2017 informujemy, że Klub nie będzie się odwoływał od decyzji i zapłaci karę w wysokości 35 tys. euro" - napisano w komunikacie.

"Jednocześnie informujemy, że wszystkie środki przekazane Klubowi w związku z nałożoną karą, zostaną w całości przekazane organizacjom wspierającym pamięć i weteranów Powstania Warszawskiego, za pośrednictwem Fundacji Legii" - dodano.

Jak przekazał założyciel portalu Weszło.com, w ciągu niespełna jednego dnia zebrano już 200 tysięcy złotych. Klub zrezygnował z tych pieniędzy. Zgodnie z deklaracją, całość kwoty trafi do powstańców.

RadioZET.plLegia/KS

Oceń