Legia czeka na kolejną karę. Decyzja w piątek

Krzysztof Sobczak
22.08.2017 15:00
Legia - Sheriff
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA w piątek zajmie się wydarzeniami, jakie miały miejsce podczas meczu Legii Warszawa z Sheriffem Tyraspol w 4. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. Posiedzenie ma dotyczyć pirotechniki i zakazanego baneru.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ubiegłym tygodniu Europejska Unia Piłkarska (UEFA) nałożyła na Legię Warszawa grzywnę w wysokości 35 tysięcy euro. To kara za niedrożne przejścia oraz oprawę podczas meczu w Warszawie 2 sierpnia pomiędzy Legią a FK Astana w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Zobacz także

Na jednej z trybun przy Łazienkowskiej kibice wywiesili ogromny transparent z napisem: "W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi". Napis został zilustrowany obrazem dziecka (w czapce z biało-czerwoną flagą) z pistoletem przystawionym mu do głowy przez żołnierza w niemieckim mundurze.

Zgodnie z przepisami UEFA na stadionie - w trakcie meczów pod egidą tej organizacji - nie mogą być prezentowane hasła, które nie mają związku z wydarzeniem sportowym.

Sarkastyczna odpowiedź

Kibice mistrzów Polski odpowiedzieli podczas czwartkowego spotkania z Sheriffem. Na początku meczu rozwinęli transparent, na którym UEFA porównano do świni i podpisano, że „do niej trafi 35 tys. euro kary” wskazując na worek, w którym lądują kolejne grzywny z Legii Warszawa. Wokół transparentu odpalono wiele rac świetlnych, za których używanie UEFA skrupulatnie nakłada kary. Te wydarzenia będą przedmiotem piątkowego posiedzenia Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA.

Nie pierwszy raz

Baner ze świnią podpisaną UEFA po raz pierwszy pojawił się na trybunie przy Łazienkowskiej w sierpniu 2014 roku podczas meczu z FK Aktobe w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy. "Ponieważ futbol się nie liczy, tylko pieniądze" - widniał podpis. W ten sposób fani mistrzów Polski odpowiedzieli na decyzję UEFA, która ukarała Legię walkowerem w pierwszym meczu z Celtikiem Glasgow z powodu występu nieuprawnionego do gry Bartosza Bereszyńskiego. W wyniku tej decyzji Legia odpadła z rywalizacji o Ligę Mistrzów.

Rewanż Legii z Sheriffem odbędzie się w czwartek w Tyraspolu. Pierwsze spotkanie w Warszawie zakończyło się remisem 1:1.

RadioZET.pl/PAP/KS