Ekstraklasa: Zaskakujący remis Legii, mistrzostwo Polski nie dla Warszawy

19.05.2019 19:58

Legia Warszawa zremisowała z Zagłębiem Lubin 2:2 w ostatnim meczu sezonu Ekstraklasy. Tym samym legioniści nie obronili tytułu mistrza Polski, który przypadł drużynie z Gliwic.

Legia - Zagłębie na żywo fot. PAP/EPA

Legia Warszawa wicemistrzem Polski. Wojskowi jedynie zremisowali z Zagłębiem Lubin, chociaż to gospodarze wyszli na prowadzenie. W 15. minucie Hamalainen pognał lewą stroną, podał do Carlitosa, który pokonał Forenca. Miedziowi natychmiast rzucili się do ataku i w 32. minucie po znakomitej kontrze, Szysz zagrał do Starzyńskiego, który podał jeszcze do Bohara, a ten wpakował piłkę do siatki. Po zmianie stron goście coraz śmielej podchodzili pod bramkę legionistów. W końcu w 58. minucie po kolejnym kontrataku, Czerwiński zagrał do Szysza, który bez żadnych kłopotów umieścił futbolówkę w bramce Legii.

Legia - Zagłębie: Legia Warszawa wicemistrzem Polski

Od tego momentu gospodarze mieli ogromne problemy, aby poważnie zagrozić graczom z Lubina. W końcu w 90. minucie Hlousek zdołał wyrównać, ale to był "gol pocieszenia" dla Legii, ponieważ kilka chwil wcześniej zakończył się mecz w Gliwicach, w którym Piast pokonał Lecha i zapewnił sobie tytuł mistrza Polski. W stolicy kibice muszą zadowolić się drugim miejscem.

Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Carlitos (16), 1:1 Damjan Bohar (33), 1:2 Patryk Szysz (58), 2:2 Adam Hlousek (90).