Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Legia - Sheriff: Co z transmisją rewanżowego meczu w LE? Wszystko jasne

24.08.2017 12:00
sport

Telewizja Polska walczyła ze stroną mołdawską o prawa do transmisji z rewanżu Legii Warszawa z Sheriffem Tiraspol w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy. Już teraz wiadomo, że tę batalię przegrała i kibice w kraju nie zobaczą meczu decydującego o awansie do fazy grupowej Ligi Europy. Ale jest też coś na "pocieszenie".

Legia - Sheriff fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Zagłosuj

Czy Legia awansuje do fazy grupowej LE?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W środę dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski przekazał za pośrednictwem Twittera, że negocjacje w sprawie transmisji trwają od kilku dni, ale "Mołdawianie [są] bardzo nie fair". W czwartek dodał: "Sytuacja na teraz. Szeryf chce 50k euro i nie daje ŻADNYCH gwarancji, że sygnał do nas dotrze... Walczymy dalej".

W negocjacje zaangażowała się również Legia i informacje dochodzące z obozu mistrza Polski także nie są optymistyczne: "Kolejna oferta TVP została odrzucona przez Sheriffa. Szansa na transmisje właściwie żadna. My robiliśmy wszystko aby pomóc" - napisał na Twitterze Adam Dawidziuk z biura prasowego klubu.

W czwartek po godzinie 14 TVP Sport wydała oficjalny komunikat. Nie jest on pomyślny dla kibiców.

Na pocieszenie klub z Mołdawii poinformował, że spotkanie udostępni na swojej stronie internetowej, gdzie będzie można obejrzeć je w całości bez blokady regionalnej.

W pierwszym meczu Legia zremisowała na własnym stadionie z mistrzem Mołdawii 1:1 i na wyjeździe musi wygrać lub zremisować 2:2 bądź wyżej.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń