Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kibice Legii ośmieszyli karę od UEFA. Będzie kolejna grzywna?

17.08.2017 21:11
sport

Dopiero co otrzymali jedną karę, a już pracują na drugą. Kibice Legii Warszawa po raz kolejny ośmieszyli UEFA i grzywnę, jaką europejska federacja nałożyła na stołeczny klub.

Oprawa na meczu Legia - Sheriff fot. Jan Bajorek/RadioZET

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W czwartek, na kilka godzin przed meczem czwartej rundy eliminacji Ligi Europy z Sheriffem Tiraspol, Dariusz Mioduski przekazał, że UEFA ukarała Legię karą grzywny w wysokości 35 tys. euro. Jako oficjalny powód podano niedrożne przejścia, jednak kibice i dziennikarze nie mają złudzeń - to kara za powstańczą oprawę w meczu z Astaną.

Fani mistrza Polski błyskawicznie zareagowali na poczynania UEFA kolejną oprawą, która zostanie zapamiętana przez Europejską Unię Piłkarską. Do jej stworzenia wykorzystano świnię "wpisaną" w logo UEFA, którą sympatycy Legii komentowali już inną decyzję federacji - tę z 2014 roku, kiedy zdyskwalifikowano Legię z Ligi Mistrzów po wygranym dwumeczu z Celtikiem.

Wtedy opisano ją wynikiem "6<1" i hasłem "Ponieważ futbol nie ma znaczenia". Teraz napisano: "A 35 tys. euro idzie do...". Wszystko oczywiście w języku angielskim, aby delegat i jego koledzy dobrze zrozumieli przekaz.

Legioniści najprawdopodobniej nie unikną kolejnej kary. Wówczas musieli zapłacić 80 tys. euro, ale była to grzywna zarówno za oprawę, jak i za race.

RadioZET.pl/KS

Oceń