Kibice Legii ośmieszyli karę od UEFA. Będzie kolejna grzywna?

Krzysztof Sobczak
17.08.2017 21:11
Oprawa na meczu Legia - Sheriff
fot. Jan Bajorek/RadioZET

Dopiero co otrzymali jedną karę, a już pracują na drugą. Kibice Legii Warszawa po raz kolejny ośmieszyli UEFA i grzywnę, jaką europejska federacja nałożyła na stołeczny klub.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W czwartek, na kilka godzin przed meczem czwartej rundy eliminacji Ligi Europy z Sheriffem Tiraspol, Dariusz Mioduski przekazał, że UEFA ukarała Legię karą grzywny w wysokości 35 tys. euro. Jako oficjalny powód podano niedrożne przejścia, jednak kibice i dziennikarze nie mają złudzeń - to kara za powstańczą oprawę w meczu z Astaną.

Zobacz także

Fani mistrza Polski błyskawicznie zareagowali na poczynania UEFA kolejną oprawą, która zostanie zapamiętana przez Europejską Unię Piłkarską. Do jej stworzenia wykorzystano świnię "wpisaną" w logo UEFA, którą sympatycy Legii komentowali już inną decyzję federacji - tę z 2014 roku, kiedy zdyskwalifikowano Legię z Ligi Mistrzów po wygranym dwumeczu z Celtikiem.

Wtedy opisano ją wynikiem "6<1" i hasłem "Ponieważ futbol nie ma znaczenia". Teraz napisano: "A 35 tys. euro idzie do...". Wszystko oczywiście w języku angielskim, aby delegat i jego koledzy dobrze zrozumieli przekaz.

Legioniści najprawdopodobniej nie unikną kolejnej kary. Wówczas musieli zapłacić 80 tys. euro, ale była to grzywna zarówno za oprawę, jak i za race.

RadioZET.pl/KS