Legia - Sheriff: Mistrz Polski w tarapatach przed rewanżem

17.08.2017 22:41

Legia Warszawa oddaliła się od fazy grupowej Ligi Europy. W pierwszym meczu czwartej rundy mistrzowie Polski tylko zremisowali przy Łazienkowskiej z Sheriffem Tiraspol 1:1. To oznacza, że w rewanżu legioniści muszą strzelić co najmniej jednego gola.

Legia - Sheriff fot. PAP
Zagłosuj

Czy Legia awansuje do fazy grupowej Ligi Europy?

Obie drużyny miały w tym sezonie nadzieje na udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów, ale swoją przygodę z tymi rozgrywkami zakończyły na trzeciej rundzie. Legia przegrała w dwumeczu z Astaną 3:2, natomiast Mołdawianie ulegli drużynie Jakuba Rzeźniczaka Karabachowi Agdam 2:1.

Pierwsze starcie mistrza Polski z mistrzem Mołdawii stało na przeciętnym poziomie. Przyjezdni zaatakowali w pierwszych minutach próbując zdobyć gola, a potem cofnęli się i nastawili na kontry. Legioniści nie mieli żadnego pomysłu, by rozmontować defensywę gości.

Udało się to dopiero w 76. minucie. Po akcji debiutującego w barwach stołecznej drużyny Hildeberto i Hlouska piłkę do siatki rywala skierował Kasper Hamalainen. Niestety podopiecznym Jacka Magiery nie udało się wygrać tego spotkania, gdyż w 88. minucie po rzucie rożnym wyrównał Cyrille Bayala.

Niekorzystny wynik to nie jedyne zmartwienie opiekuna Legii przed czwartkowym rewanżem. Już w 20. minucie kontuzji kolana nabawił się Guilherme i wygląda na to, że uraz jest poważny.

Legia Warszawa - Sheriff Tiraspol 1:1

Bramki: Kasper Hamalainen (76.) - Cyrille Bayala (88.)