Ekstraklasa: Spokojna wygrana Legii z Piastem Gliwice

15.12.2018 22:46

Piłkarze Legii Warszawa pokonali u siebie Piasta Gliwice 2:0 (1:0) w sobotnim meczu 19. kolejki ekstraklasy po bramkach Sandro Kulenovicia i Carlitosa.

Legia - Piast fot. PAP

W zespole Piasta od pierwszych minut wystąpili dwaj byli legioniści: Jakub Czerwiński i Tomasz Jodłowiec oraz pochodzący z Warszawy Aleksander Jagiełło. Czerwiński w 12. minucie o mało nie skierował piłki do własnej bramki po nieco przypadkowej interwencji głową. Chwilę później Jodłowiec opuścił boisko z powodu kontuzji.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 20. minucie. Dominik Nagy popisał się prostopadłym podaniem, a zastępujący Carlitosa w ataku mistrzów Polski Sandro Kulenović nie miał problemów z pokonaniem słowackiego bramkarza Frantiska Placha.

Po przerwie wciąż to Legia miała przewagę, a goście nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Radosława Majeckiego. Legioniści jednak również nie forsowali tempa i rzadko stwarzali sobie podbramkowe sytuacje.

To przez ostatnie pół godziny miał odmienić Carlitos, który zmienił Kulenovicia. Król strzelców poprzedniego sezonu trafił do bramki gości w 84. minucie. Sebastian Szymański odebrał piłkę na środku boiska po czym dograł ją do Hiszpana, a ten technicznym strzałem pokonał słowackiego bramkarza.