Ekstraklasa: Piast pokonał Legię. Walka o mistrzostwo nabiera kolorytu

04.05.2019 22:21

Piast Gliwice walczy o mistrzostwo Polski! W meczu 34. kolejki podopieczni Waldemara Fornalika pokonali lidera ekstraklasy Legię Warszawa 1:0 i zbliżyli się do niej na jeden punkt. Lechia Gdańsk, która spadła na 3. miejsce, w niedzielę zagra z Cracovią.

Legia - Piast fot. PAP
Zagłosuj

Która z drużyn zostanie mistrzem Polski?

Jedynego gola po kapitalnym dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego zdobył już w 13. minucie Gerard Badia.

Sytuacji do zdobycia bramek było jednak więcej. W pierwszej połowie w słupek trafił Michał Kucharczyk, a po zmianie stron aluminium obijali piłkarze gości - Tom Hateley, którego uderzenie w kapitalnym stylu na poprzeczkę sparował Radosław Cieżniak, oraz Joel Valencia.

Piast Gliwice walczy o mistrzostwo

Dzięki zwycięstwu walka o mistrzostwo Polski nabierze kolorytu. Na trzy kolejki przed końcem liderem jest Legia z przewagą jednego punktu nad Piastem Gliwice. Jeśli w niedzielę Lechia pokona Cracovię, wróci na 1. pozycję, a całą trójkę będzie dzieliło zaledwie jedno "oczko".

Legia Warszawa - Piast Gliwice 0:1

Bramki: Gerard Badia (13.)