Ekstraklasa: Legia Warszawa wypunktowała beniaminka

01.03.2019 22:30
Legia - Miedź

Piłkarze Legii Warszawa pokonali Miedź Legnica 2:0 w piątkowym meczu 24. kolejki ekstraklasy. Bramki dla stołecznego zespołu strzelili Hiszpan Carlitos i Portugalczyk Iuri Medeiros.

Ten drugi był najlepszym zawodnikiem gospodarzy w pierwszej połowie. Już w 13. minucie miał dobrą okazję, ale udanie bramce interweniował Łukasz Sapela. Wypożyczony do Legii Portugalczyk był wyróżniającym się zawodnikiem gospodarzy i to on stwarzał największe zagrożenie po bramką Miedzi przed przerwą.

W 22. min bramkę dla mistrzów Polski zdobył jednak Carlitos. Dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego przedłużył Cafu, a król strzelców poprzedniego sezonu skierował piłkę do bramki z bliskiej odległości.

Po zdobyciu gola gospodarze osiedli na laurach i nie stworzyli żadnej sytuacji bramkowej. Goście natomiast byli bezradni i nie potrafili zagrozić bramce Radosława Majeckiego.

Legia - Miedź: Kontuzja Sebastiana Szymańskiego

Gospodarze podwyższyli prowadzenie dopiero w 62. minucie. Efektownym strzałem z kilkunastu metrów popisał się Medeiros, a Sapela był bezradny. Wcześniej boisko na noszach opuścił Szymański. Według wstępnych diagnoz doznał skręcenia kolana.

W 80. min dobrą okazję miał wprowadzony na boisko Michał Kucharczyk. Do końca meczu wynik jednak nie uległ już zmianie i legioniści wygrali pierwszy mecz w tym roku na własnym boisku.

Legia Warszawa - Miedź Legnica 2:0

Bramki: Carlitos (22.), Iuri Medeiros (62.)