El. Ligi Europy: Legia pokonała KuPS, chociaż nie zachwyciła

Marek Garus
25.07.2019 22:55
Legia - KuPS na żywo

Legia Warszawa pokonała u siebie KuPS Kuopio 1:0 i postawiła pierwszy, niewielki krok w kierunku 3. rundy eliminacji Ligi Europy. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Mateusz Wieteska.

Trener Legii Warszawa, Aleksander Vukovic, rzucił na KuPS Kuopio wszystko, co obecnie ma najlepszego. Skład był bardzo podobny do tego, który przed tygodniem uporał się z zespołem z Gibraltaru i odniósł jedyne w tym sezonie zwycięstwo.

Legia - KuPS Kuopio: Wynik online i opis meczu

Zaczęło się niemrawo, chaotycznie, ale w sukurs przyszedł gospodarzom stały fragment gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Gruzin Walerian Gwilia, obrońców gości uprzedził Mateusz Wieteska, który strzałem z główki po koźle zapewnił gospodarzom prowadzenie.

Po chwili hiszpański napastnik Carlitos zwiódł w polu karnym dwóch, trzech obrońców gości, uderzył w tzw. długi róg, ale bramkarz KuPS stanął na wysokości zadania.

Później długimi minutami na boisku nic się nie działo. Ożywiło się w 38. minucie, kiedy po kontrze Gwilia dokładnie dograł do Carlitosa, a Hiszpan uderzył soczyście z woleja, ale Otso Virtanen nie pozwolił się pokonać.

Po przerwie wicemistrzowie Polki mogli zacząć z wysokiego "c", jednak strzałom Węgra Dominika Nagy'a i Carlitosa zabrakło nieco precyzji. W odpowiedzi najgroźniejszą sytuację po rzucie rożnym stworzyli sobie goście, a Legię od straty gola uratował stojący na linii bramkowej Sandro Kulenovic.

Na tym praktycznie emocje się skończyły. Po pustawych trybunach w końcówce poniosło się "Jeszcze jeden, jeszcze jeden", ale grający bez pomysłu, niedokładnie, w jednostajnym tempie i bez dynamiki gospodarze nie mogli spełnić oczekiwań kibiców. Ci - mimo wygranej - pożegnali ich gwizdami.

El. Ligi Europy: Wynik meczu Legia - KuPS Kuopio

Wynik meczu:

Legia Warszawa - KuPS Kuopio 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Mateusz Wieteska

Żółte kartki: Legia - Mateusz Wieteska, Arvydas Novikovas; KuPS - Rangel, Tabi Manga, Reuben Ayarna, Ilmari Niskanen.

Sędzia: Ivan Bebek (Chorwacja). Widzów: ok. 10 tys.

Oto zapis relacji meczu Legia - KuPS w el. Ligi Europy:

FT

Koniec meczu! Legia wygrywa u siebie z KuPS 1:0 po golu Mateusza Wieteski. Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie przeżyte emocje tego spotkania i zapraszamy na kolejne nasze relacje!

90+6'

Ostatnia szansa Legii, wrzutka z rzutu wolnego Antolicia, jednak tragiczna. Szkoda słów.

90+4'

Zszedł z boiska kontuzjowany Niskanen.

90+3'

Dobre uderzenie z dystansu Carlitosa jeszcze lepiej sparowane i wybite przez Virtanena. Dobić piłkę próbował Antolic, jednak nieskutecznie.

90+2'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Antolicia interweniował skutecznie bramkarz Finów.

90+1'

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Za moment za przewinienie ukarany został także piłkarz KuPS - Ilmari Niskanen.

88'

Żółta kartka dla Novikovasa za faul na rywalu.

87'

Z rzutu rożnego dośrodkował Antolic, wrzutkę odebrał Wieteska, jednak tym razem Polak nie zdołał zagrozić bramce Kuopio.

84'

Kibice Legii krzyczą: "My chcemy gola!". My też, my też chcemy!

81'

Ostatnia zmiana również w drużynie Vukovicia: Luisa Rochę zastąpił na murawie Paweł Stolarski.

80'

Ostatnia zmiana w Kuopio: Rangel opuścił boisko, a na nim pojawił się Tommi Jyry.

79'

Prostopadłe podanie do Kulenovicia wyłapał Virtanen.

77'

Po dobrej akcji i podaniu Luquinhasa  z dystansu uderzył Andre Martins, ale Portugalczyk strzelił prosto w bramkarza.

74'

Zmiana także w Kuopio: Issa Thiaw zszedł z boiska za Ariela Ngueukama.

73'

Druga zmiana w Legii: Gvilia opuści murawę na rzecz Domagoja Antolicia.

72'

Po nieźle wykonanym rzucie wolnym przez piłkarzy KuPS, świetnie piłkę w ręce złapał Radosław Majecki.

71'

Żółta kartka dla Mateusza Wieteski za faul na Rangelu.

70'

Dobra, dwójkowa akcja Legii, przerwana jednak faulem w ataku jednego z "Wojskowych".

68'

Krótka przerwa dla zawodników na kilka łyków wody. Gorąco dziś w Warszawie.

67'

Żółta kartka dla Ayarny za faul na piłkarzu Legii.

65'

Zmiana w Kuopio. Savolainen wejdzie na boisko za Mangę.

66'

Kontra KuPS, płaski strzał Savolainena pewnie złapał Majecki.

64'

Świetne dośrodkowanie gracza Legii i bardzo dobre uderzenie "ze szczupaka" Gvilii. Gruzin minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką rywali.

62'

Żółta kartka dla Mangi za faul na piłkarzu Legii.

61'

Legia: Dominik Nagy opuści boisko, a na nim pojawi się Brazylijczyk Luquinhas.

59'

Dobra wrzutka Niskanena z prawej strony w pole karne Legii, ale Pennanena ubiegł defensor "Legionistów". Rzut rożny dla Kuopio i było przez chwilę bardzo groźnie pod bramką Majeckiego. Wielkie szczęście polskiego golkipera, nie ma gola dla KuPS.

57'

Ponownie fala intensywnych ataków Legii. Bardzo aktywny jest dzisiaj Carlitos, jednak Hiszpan nie potrafi przemienić swoich starań na bramkę.

55'

Dobre podanie Wieteski do Martinsa, niezła wrzutka Portugalczyka, lecz Carlitos nie zdołał dojść do dośrodkowania.

53'

Uderzył Carlitos, ale wysoko nad bramką.

52'

Faul Diallo na Nagy'u. Legia będzie miała rzut wolny z okolic 18. metra od bramki.

50'

Na bramkę KuPS uderzył teraz także Nagy. Strzał Węgra znacznie minął lewy słupek bramki Virtanena.

47'

Rocha dogrywał w pole karne, do piłki doszedł Carlitos, ale z trudnej pozycji uderzył niecelnie.

46'

Rozpoczynamy drugą część meczu, przy piłce KuPS!

HT

Koniec 1. połowy meczu! Legia prowadzi z KuPS 1:0 po golu Mateusza Wieteski.

45+3'

Legia ma jeszcze rzut wolny, dośrodkowanie Gvilii, ale wprost w, o dziwo, piąstkującego Virtanena.

45+1'

Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu pierwszej połowy meczu.

43'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu: Rangel ukarany za wejście wślizgiem w nogi Nagy'a.

40'

Po trzech akcjach KuPS, ponownie intensyfikują się ataki Legii.

38'

Kolejna akcja Pennanena i kolejny raz dobrze w obronie defensorzy Legii. Z kontrą wyszli "Wojskowi", w świetnej sytuacji znalazł się Carlitos, ale strzał Hiszpana po raz kolejny wybronił Virtanen. Korner dla podopiecznych Vukovicia niewykorzystany.

37'

Faul na Pennanenie i rzut wolny z dobrej pozycji dla Kuopio. Gracz KuPS dośrodkował, ale do nikogo można powiedzieć.

36'

Był w końcu atak KuPS: z prawej strony w pole karne Majeckiego  wrzucał Pennanen, jednak Rangel nie zdołał odebrać podania kolegi. Dobre wybicie obrońców Legii.

33'

Faul Kulenovicia na Diallo. Senegalczyk leżał przez chwilę na boisku, lecz szybko wstał na nogi i za chwilę wróci na murawę.

32'

Od czasu strzelenia bramki przez Legię niewiele dzieje się na boisku. "Wojskowi" atakują, a KuPS próbuje wyprowadzić więcej niż cztery podania. Przerwa na picie wody.

29'

"Wreszcie" akcję przeprowadzić spróbowało Kuopio, ale... Właśnie, spróbowało...

25'

Świetna salwa ataków Legii na bramkę rywala. Silne, moce wrzutki w pole karne Virtanena - to dziś siła i sposób "Wojskowych" na rozmontowanie defensywy Kuopio.

22'

Cały czas przy piłce utrzymują się "Wojskowi". KuPS, póki co, bez szans na zagrożenie Legii.

18'

Znowu uderzał na bramkę Kuopio Wieteska, tym razem nogą i... chyba lepiej, żeby pozostał przy uderzeniach głową.

17'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego "Wojskowych" skończyło się dla Legii kolejnym rzutem rożnym.

14'

Znowu było groźnie w polu karnym KuPS, jednak teraz głównie z powodu słabego wypiąstkowania wrzutki z kornera przez Virtanena. Na szczęście dla Kuopio, Legia nie wykorzystała prezentu.

13'

Kolejny atak Legii! Po świetnej solowej akcji Carlitos minął obrońcę KuPS i uderzył na bramkę Virtanena. Fin był na posterunku, sparował piłkę przed siebie, a na rzut rożny wybił ją obrońca rywali "Legionistów".

12'

Teraz z kolei z główki próbował zaskoczyć bramkarza KuPS Kulenovic, ale Chorwat uderzył zdecydowanie za słabo i prosto w ręce Virtanena.

9'

Rzut rożny dla Legii, dośrodkowuje Gvilia i GOOOOOL! Mateusz Wieteska pakuje piłkę do siatki po uderzeniu głową. 1:0 dla "Wojskowych"!

8'

Legia próbuje osiągnąć przewagę w polu karnym rywala, ale póki co dośrodkowania zawodników "Wojskowych" nie znajdują adresatów.

4'

Fatalne podanie Carlitosa rozpoczęło kontrę KuPS, którą przerwał jednak sam napastnik. Pierwsze poważne ostrzeżenie dla Hiszpana od sędziego.

2'

"Legioniści" od pierwszych minut naciskają na bramkarza rywali. Pierwszy błąd Virtanena.

1'

Rozpoczynamy spotkanie! Przy piłce Legia.

20:47

Przypomnijmy, że spotkanie Legia - KuPS jest rozgrywane w ramach drugiej rundy eliminacyjnej do Ligi Europy. W pierwszym etapie "Wojskowi" wygrali 3:0 w dwumeczu z ekipą z Gibraltaru, Europą FC.

20:45

Drudzy goście, KuPS Kuopio:

20:44

Na początek składy obu drużyn. Pierwsi gospodarze, Legia Warszawa:

20:42

Dobry wieczór! Rozpoczynamy relację spotkania Legia - KuPS, które zostanie rozegrane w ramach eliminacji do Ligi Europy. Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania emocji tego meczu!