Kibice narozrabiali, klub zapłaci. Potężna kara dla Legii po meczu z Górnikiem

Krzysztof Sobczak
22.11.2017 18:44
Legia - Górnik
fot. EastNews

Komisja Ligi ukarała Legię Warszawa i Górnika Zabrze za zachowanie kibiców obu klubów podczas spotkania 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Mistrzowie Polski zapłacą jedną z najwyższych kar finansowych w historii.

Zagłosuj

Czy to adekwatna kara?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W trakcie spotkania fani stołecznej drużyny dwukrotnie urządzili sobie na trybunach racowisko, co spowodowało ogromne zadymienie i przerwanie meczu na kilkanaście minut. Kibice gospodarzy złamali jeszcze kilka innych przepisów, co zostało wycenione przez Komisję Ligi na 70 tysięcy złotych. Ponadto legioniści nie będą mogli organizować grup kibicowskich na wszystkie mecze wyjazdowe w rundzie zasadniczej.

Zobacz także

"Kara dla Legii Warszawa za zachowanie kibiców podczas niedzielnego meczu jest najwyższą w tym sezonie i jedną z najwyższych w historii komisji. Stało się tak, gdyż przerwy w grze wywołane odpaleniem rac przez kibiców, były rekordowo długie. Nie ma także absolutnie zgody na wrzucanie jakichkolwiek przedmiotów na boisko. Te wydarzenia wymagały odpowiedniej reakcji z naszej strony. Jeśli mecze wciąż będą przerywane w ten sposób przez kibiców, to osoby zasiadające na trybunach, na których doszło do tak rażącego naruszenia zasad bezpieczeństwa i porządku, będą wykluczane z udziału w kolejnych spotkaniach - powiedział po posiedzeniu przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

Kibice Górnika Zabrze zostali ukarani zakazem wyjazdowym na jeden mecz.

W hicie 16. kolejki Legia pokonała Górnika 1:0 i kosztem zabrzan awansowała na fotel lidera ekstraklasy.

Kara dla Lechii

Ponadto Komisja Ligi nałożyła karę 30 tysięcy złotych oraz zakaz wyjazdowy na trzy mecze na Lechię Gdańsk. To efekt zachowania kibiców w trakcie spotkania z Pogonią Szczecin.

RadioZET.pl/ekstraklasa.org/KS