Gol stracony w 94. minucie, awans Legii do Ligi Mistrzów mocno się oddalił

26.07.2017 17:55

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z FK Astana 1:3 (0:2) w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Rewanż za tydzień w Warszawie.

Gol stracony w 94. minucie, awans Legii do Ligi Mistrzów mocno się oddalił fot. PAP/EPA

FK Astana - Legia Warszawa 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Junior Kabananga (36), 2:0 Iwan Majewski (45), 2:1 Armando Sadiku (78), 3:1 Patrick Twumasi (90+4)

Podopieczni trenera Jacka Magiery rozpoczęli spotkanie bardzo zachowawczo. Na sztucznym boisku w Astanie nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce, a tym samym skonstruować akcji. To gospodarze prowadzili grę i posiadali wyraźną przewagę.

Legioniści największe problemy mieli z upilnowaniem Patricka Twumasiego. Skrzydłowy z Ghany już w piątej minucie wstrzelił piłkę w pole karne gości, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do podania.

W pierwszej połowie mistrzowie Polski nie wykorzystali dwóch dogodnych sytuacji, kiedy to Michał Kucharczyk dwukrotnie nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy.

Miejscowi wykorzystali natomiast błędy i brak zdecydowania legionistów w defensywie. W 36. minucie obrońcy Legii nie byli w stanie skutecznie wybić piłki z własnego pola karnego, a Junior Kabananga w niegroźnej sytuacji skierował ją do bramki. Piłka odbiła się jeszcze od nogi Michała Pazdana i zmyliła Arkadiusza Malarza.

Tuż przed przerwą gospodarze pokonali polskiego bramkarza po raz drugi. Białorusin Iwan Majewski, były piłkarz Zawiszy Bydgoszcz, wykorzystał bierną postawę legionistów, efektownie przełożył sobie piłkę na lewą nogę i płaskim strzałem w dłuższy róg bramki podwyższył na 2:0.

W 68. minucie Pazdan uratował swój zespół przed stratą trzeciej bramki. Twumasi po raz kolejny popisał się efektownym rajdem i najpierw mocnym strzałem, a chwilę później uderzeniem głową przy dobitce, próbował pokonać Malarza, ale w tym drugim przypadku reprezentacyjny obrońca wybił piłkę z linii bramkowej.

W 78. minucie Legia zdobyła bramkę kontaktową. Debiutujący Włoch Cristian Pasquato podał do Kucharczyka, ten próbował strzelać, ale ostatecznie piłka trafiła do Albańczyka Armando Sadiku, który z bliskiej odległości trafił do siatki.

Mistrzowie Polski jednak drugą połowę zakończyli, podobnie jak pierwszą, czyli stratą bramki. Po kontrataku w czwartej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry Kabananga podał do Twumasiego, a piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek i wpadła do bramki. Ponownie zawodnika z Ghany nie był w stanie zatrzymać Adam Hlousek, a ratujący sytuację wślizgiem Pazdan odrobinę się spóźnił.

Tym samym legioniści przegrali 1:3 i są w trudnej sytuacji przed rewanżem (2 sierpnia) na własnym boisku.

17:57

Dziękujemy, że byliście dziś z nami i zapraszamy na kolejne relacje.

17:54

Kwestia awansu do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów nie jest jeszcze rozstrzygnięta, ale Legię bez wątpienia czekać będzie w rewanżu bardzo trudne zadanie.

90. min.

Koniec meczu! Astana wygrała z Legią 3:1 i jest w dobrej sytuacji przed rewanżem w Warszawie, gdzie będzie bronić dwubramkowej zaliczki.

90. min.

To się musiało skończyć wreszcie golem! Kolejny kontratak i tym razem Twumasi pokonuje Malarza. Strzał z około 12 metrów w długi róg - piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

90. min.

GOOOL!!! Astana i 3:1!!!

90. min.

Sędzia doliczył aż 6 minut.

90. min.

I mogło być 3:1 dla Astany! Kabananga ruszył za piłką na skrzydle, dograł do Twumasiego - strzał! Instynktownie broni Malarz!

89. min.

Teraz Brazylijczyk dośrodkowuje w pole karne, ale Sadiku nie sięgnął piłki.

88. min.

Strzał z dystansu Guilherme! Minimalnie obok bramki!

83. min.

Kucharczyk zszedł z boiska. W jego miejsce Michalak.

78. min.

Dośrodkowanie w pole karne, piłka trafia do Pasquato, ten odgrywa wzdłuż bramki do Sadiku, który z najbliższej odległości umieszcza futbolówkę w siatce.

78. min.

GOOOL!!! Sadiku i Legia przegrywa już tylko 1:2!

73. min.

Gospodarze zdają się grać na dużym luzie. Legia ma ogromny problem ze stworzeniem sobie bramkowej sytuacji.

70. min.

Kolejna zmiana w Legii: Sadiku w miejsce Hamalainena.

67. min.

Tymczasem kapitalna szansa Astany! Ruszyli z kontratakiem! Kabananga do Twumasiego - ten strzela! Broni Malarz, jeszcze dobitka! Wybija z linii Hlousek!

65. min.

Niewiele czasu pozostaje Legii. Zdobyty tutaj gol może mieć kluczowe znaczenie dla losów rywalizacji.

63. min.

Pasquato melduje się na boisku. Zmienił Nagy'ego.

60. min.

Ależ miała szczęście Legia! Twumasi urwał się prawą stroną i w prostej sytuacji zepsuł podanie do Kabanangi, który stał praktycznie przed pustą bramką.

57. min.

Aktywny Kabananga pada teraz w szesnastce Legii. Gwizdek arbitra milczy, ale wejście Hlouska do końca czyste nie było.

56. min.

Kabananga teraz pakuje piłkę do bramki Legii, ale sędzia słusznie nie uznał bramki. Napastnik Astany był na spalonym.

55. min.

Kabananga teraz w polu karnym, strzela! Zablokowany!

52. min.

Piękne teraz zagranie na prawą stronę do Twumasiego - strzał z ostrego kąta! Broni Malarz! Było bardzo groźnie.

50. min.

Błąd teraz Dąbrowskiego, Kabanga rusza na bramkę Malarza, ale w porę zrehabilitował się Dąbrowski blokując strzał.

48. min.

A teraz Guilherme pograł z Nagym w szesnastce rywala, strzela z bliska! Broni golkiper gospodarzy!

47. min.

Już pierwsza szansa dla Legii! Piłka w pole karne do Moulina - ten w trudnej pozycji, ale oddaje strzał lewą nogą... Nad bramką!

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Do przerwy Legia Warszawa przegrywa na wyjeździe z Astaną 0:2. Po zmianie stron podopieczni Magiery muszą zaprezentować się dużo lepiej, jeśli chcą mieć korzystny wynik przed rewanżem w Warszawie.

45. min.

Majewski kapitalnie przymierzył zza pola karnego! Piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

16:44

GOOOL!!! 2:0 dla Astany!!!

43. min.

Teraz Szomko z dystansu! Niecelne uderzenie.

40. min.

Legia stara się odpowiedzieć, ale Astana dobrze pracuje w obronie i czeka na kontrataki.

36. min.

Piłka nieco przypadkowo trafiła do Kabanangi, ten umiejętnie zastawił się, obrócił i oddał strzał na bramkę Malarza! Pech chciał, że piłka po drodze odbiła się jeszcze od Pazdana.

36. min.

GOOOL!!! Astana na prowadzeniu!

33. min.

W odpowiedzi strzelał Kabananga, ale został zablokowany.

30. min.

I jeszcze jedna szansa! Dośrodkowanie Mączyńskiego w pole karne - strzela głową Kucharczyk! Bramkarz Astany broni z największym trudem!

29. min.

Jest odpowiedź Legii! Guilherme na lewej stronie, mija rywala i podaje do Kucharczyka, ten strzela z bliska! W bramkarza! To powinien być gol!

25. min.

Okazja dla gospodarzy! Twumasi w pole karne, wybija Pazdan, ale piłka wraca w szesnastkę - strzela Murtazajew! Blokuje Pazdan! Jeszcze jedna próba! Nad bramką!

23. min.

Mączyński w pole karne, ale... za mocno.

23. min.

Będzie wreszcie szansa dla Legii. Moulin wywalczył rzut rożny.

20. min.

Despotović ucierpiał w starciu z Jędrzejczykiem. Będziemy mieli zmianę w Astanie. Na boisku melduje się Murtazajew.

14. min.

Teraz dobra akcja. Twumasi na prawej stronie - dośrodkowanie... Za mocne.

12. min.

Legia zamknięta na własnej połowie. Początek meczu zdecydowanie dla Astany.

8. min.

Kolejna szansa! Majewski w polu karnym - strzela! Zablokowany! Coraz śmielej poczynają sobie w ataku gospodarze.

5. min.

Dużo teraz szczęścia miała Legia! Kontratak gospodarzy - piłka do Twumasiego, ten wpada w pole karne - strzela płasko! Niecelnie!

3. min.

Teraz atakują prawą stroną, dośrodkowanie w pole karne Legii, ale niedokładne. Od bramki wznowi Malarz.

2. min.

Pierwsza akcja Astany... Długa piłka na lewą stronę do Szitowa, ale nie doszedł do niej boczny obrońca.

1. min.

Zaczęli!

15:58

Wracając do stadionu, na którym odbędzie się to spotkanie, warto podkreślić, że pomieścić może ponad 30 tysięcy widzów, a koszt jego budowy wyniósł około 185 milionów dolarów.

15:57

Piłkarze już na murawie. Czas na przywitanie obu ekip.

15:57
15:49

Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie Legia pokonała w dwumeczu fiński IFK aż 9:0.

15:47

W takim składzie rozpoczną mistrzowie Polski:

15:47

Dzisiejszy mecz rozegrany zostanie na sztucznej murawie. Rozpocznie się o godz. 16.00.

15:45

Witamy w relacji na żywo z meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów FK Astana - Legia Warszawa!