Legia Warszawa żegna się z Ligą Mistrzów! Astana obroniła przewagę

02.08.2017 22:43
Legia - Astana

Legia Warszawa nie powtórzy sukcesu z poprzedniego sezonu i nie wystąpi w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W trzeciej rundzie eliminacji za mocny okazał się mistrz Kazachstanu, FK Astana.

Przed rewanżem legioniści byli w bardzo trudnym położeniu. Na wyjeździe przegrali 1:3, a zatem u siebie musieli zwyciężyć dwoma golami z zastrzeżeniem, że wynik 3:1 dawałby dogrywkę. Udało się wygrać, ale było to jedynie honorowe zwycięstwo - wynik 1:0 sprawia, że w rozgrywkach pozostaje Astana, a Legia żegna się z Ligą Mistrzów. Na pocieszenie zostaje jej gra w czwartej, ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europy.

W pierwszej połowie legioniści byli zbyt pasywni. Za wolno rozgrywali piłkę, często ją tracili i grali zbyt schematycznie. Najlepszej okazji nie wykorzystał Sadiku, który po centrze Hlouska uderzył wprost w golkipera rywali.

Po zmianie stron również długo nie udawało się zdobyć gola, ale wreszcie gospodarze dopięli swego. W 76. minucie wrzutkę z rzutu rożnego Szymańskiego wykorzystał Jakub Czerwiński. Legioniści przypuścili szturm, zaryzykowali, ale nie zdołali strzelić bramki na wagę awansu.

W poprzednim sezonie Legia wystąpiła w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zajęła w niej 3. miejsce i na wiosnę zagrała z Ajaxem Amsterdam w 1/16 finału Ligi Europy. Bez powodzenia.

Legia Warszawa - FK Astana 1:0 (1:3)

Bramki: Jakub Czerwniński (76.)