Jacek Magiera przed meczem z Ajaksem: Każda bramka przybliży nas do awansu

Andreas Nicolaides
22.02.2017 19:46
Jacek Magiera
fot. PAP

Trener Legii Warszawa Jacek Magiera przyznał, że jego zespół nie ćwiczył rzutów karnych przed czwartkowym rewanżem w Amsterdamie z Ajaksem w 1/16 finału Ligi Europejskiej. - Nastawiamy się na zdobywanie bramek w trakcie meczu. Każdy gol przybliży nas do awansu - powiedział.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jego podopieczni przystąpią do czwartkowego starcia z wicemistrzem Holandii po niedzielnej porażce ligowej z Ruchem Chorzów (1:3).

- Bardzo cieszę się, że możemy zagrać cztery dni po tej przegranej. Jakbyśmy mieli dłużej czekać, to większość z nas męczyłaby się psychicznie. Jesteśmy rządni rewanżu i chcemy jak najszybciej zatrzeć złe wrażenie po spotkaniu z Ruchem. Naszym celem nie jest 1/16 finału, ale awans do 1/8. Nasza drużyna wierzy, że możemy wrócić do Polski z korzystnym wynikiem - podkreślił Magiera na środowej konferencji prasowej.

Z powodu żółtych kartek w Amsterdamie nie będzie mógł zagrać Miroslav Radovic. Pierwotnie miał przylecieć z drużyną i podobnie jak dwa lata temu obejrzeć spotkanie z trybun. Wówczas jednak został odsunięty od pierwszego zespołu przez Henninga Berga z powodu transferu do Chin.

- Nie chciałem wywoływać w nim traumy poprzez kolejny pobyt na trybunach w Amsterdamie. A mówiąc poważnie, to podjąłem decyzję, aby został w Warszawie i potrenował. Tutaj nie pomógłby nam na boisku, a mamy innych zawodników, którzy zadbają o odpowiednią atmosferę w szatni. Miejmy nadzieję, że Radovic pojedzie z nami na kolejny mecz w tych rozgrywkach - przyznał szkoleniowiec mistrzów Polski.

Dodał, że długofalowym celem Legii jest powrót do Ligi Mistrzów.

- Dla nas to nauka i możliwość zdobycia olbrzymiego doświadczenia. Chcemy wrócić do Ligi Mistrzów, ponieważ posmakowaliśmy jej w tym sezonie i bardzo nam "smakowała". Jutrzejszy mecz nie będzie tym samym co występy w Champions League, ale będzie równie atrakcyjny. Wiemy, że wielu kibiców będzie za nas trzymać kciuki. Nie czujemy presji, ani obawy. Odwaga w sporcie to część sukcesu - dodał.

Ostatnio z zespołem Legii z powodu urazu nie trenował Thibault Moulin.

- Thibault ma za sobą tylko jeden trening z drużyną, ale jest zdrowy i gotowy do gry. Nie zabrałem go po to, aby tylko przeleciał się samolotem. Od jutrzejszego ranka, wszyscy mają skupiać się na wieczornym meczu. Po środowym rozruchu dokonam oceny jego przydatności - ocenił szkoleniowiec.

Wcześniej trener Ajaksu Peter Bosz powiedział, że jego drużyna nie ćwiczyła rzutów karnych, ponieważ chce rozstrzygnąć losy spotkania w trakcie meczu. Pojedynek w Warszawie zakończył się bezbramkowym remisem. W przypadku takiego samego wyniku w Amsterdamie będzie dogrywka. Jeśli i w niej nie padną bramki, losy awansu rozstrzygną rzuty karne. Natomiast każdy bramkowy remis premiuje Legię.

- Jesteśmy przygotowani na 120 minut gry. Nie ćwiczyliśmy strzelania karnych, bo nastawiamy się na strzelanie goli w trakcie meczu. Po bezbramkowym remisie w Warszawie, każdy bramka przybliży nas do awansu – zakończył Magiera.

W podobnym tonie krótką przerwę pomiędzy przegranym meczem z Ruchem Chorzów, a rewanżem z Ajaksem ocenił Michał Pazdan.

- Na pewno nie jest łatwo po takim meczu i dobrze, że nie musieliśmy czekać cały tydzień. Mam nadzieję, że w Amsterdamie nie dopuścimy do takich sytuacji jak w spotkaniu z Ruchem. Gramy na fajnym stadionie i z mocnym rywalem. Dlatego na pewno to będzie inne spotkanie niż w niedzielę - powiedział środkowy obrońca „Wojskowych”.

Wie również jak czuje się Radovic, który spotkanie obejrzy w telewizji.

- Wiem co odczuwa Rado, bo nie grałem w trzech pierwszych spotkaniach Ligi Mistrzów. Nie jest przyjemne oglądanie takich meczów z trybun. Zagranie w tego rodzaju spotkaniach jest dla nas przyjemnością - dodał Pazdan.

Początek meczu rewanżowego 1/16 finału Ligi Europejskiej Ajax Amsterdam – Legia Warszawa w czwartek o godz. 19.

RadioZET.pl/PAP/AN