Szczególne środki ostrożności w Amsterdamie przed meczem z Legią

Andreas Nicolaides
21.02.2017 15:24
Kibole Legii
fot. PAP

Przed czwartkowym meczem Ajaksu Amsterdam z Legią Warszawa w 1/16 finału Ligi Europejskiej wprowadzono specjalne środki ostrożności. Kibice mistrzów Polski muszą odebrać bilety w Hadze i po meczu będą odwiezieni do tego miasta.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Legia Warszawa awansuje do kolejnej fazy Ligi Europy?

Liczba głosów:

Władze Legii Warszawa zmieniły zasady dystrybucji biletów w porównaniu do poprzednich meczów wyjazdowych w europejskich pucharach. Wcześniej stołeczny klub sprzedawał bilety na te spotkania także w kasach osobom, które znajdowały się bazie kibiców. Nie miał jednak kontroli nad tym, do kogo te bilety trafiły później.

- Zmniejszyliśmy to ryzyko do minimum, ponieważ w momencie sprzedaży do kupującego trafia tylko voucher. Natomiast bilety kibice będą mogli odebrać już w Holandii, wedle przygotowanych wcześniej list - powiedział PAP dyrektor Legii ds. mediów Seweryn Dmowski.

Na mecz w Amsterdamie dla kibiców Legii przeznaczono 2,6 tys. biletów. Ich dystrybucją oraz organizacją całego przedsięwzięcia zajęło się Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa.

- Zaproponowana przez SKLW i zaaprobowana przez klub formuła organizacji ma na celu zminimalizowania ryzyka jakichkolwiek incydentów podczas tego wyjazdu. Odstąpiliśmy od otwartej sprzedaży biletów w kasach, ponieważ w takim modelu nie mieliśmy pewności, do kogo finalnie mogą trafić bilety. SKLW przedstawiło nam listę kibiców, którą sprawdziliśmy pod kątem zakazów stadionowych. Dodatkowo nasi pracownicy współpracują z lokalnymi władzami w Amsterdamie oraz polskimi służbami konsularnymi w Holandii – dodał Dmowski.

Aby zapobiec konfrontacji kibiców Legii z fanami Ajaksu ci pierwsi bilety, w zamian za vouchery, mają odebrać w Hadze. W tym mieście zorganizowana będzie zbiórka fanów polskiego zespołu, którzy autokarami pojadą w dniu meczu na stadion Ajaksu. Po spotkaniu autokarami mają wrócić do Hagi.

Do Amsterdamu wybiera się jednak sporo grupa kibiców, która nie ma wejściówek na czwartkowy mecz.

- Zaraz po losowaniu par 1/16 finału LE kupiłem bilet lotniczy do Amsterdamu. Dopiero później starałem się o wejściówkę na mecz. Kilka dni później kupiłem bilet na mecz w Amsterdamie za pośrednictwem jednej z firm dystrybuującej bilety. Po kilku godzinach ta sama firma zwróciła mi pieniądze, ponieważ dostałem informację, że Ajax wprowadził zakaz sprzedaży wejściówek dla Polaków - powiedział Marcin, kibic z Warszawy.

Początek meczu rewanżowego 1/16 finału Ligi Europejskiej Ajax Amsterdam – Legia Warszawa w czwartek o godz. 19.

RadioZET.pl/PAP/mach/sab/AN