Lechii Gdańsk grozi komornik? Klubowi grożą poważne konsekwencje

Maciej Walasek
14.05.2019 20:56
stadion Lechii Gdańsk
fot. Piotr Matusewicz/East News

Lechia Gdańsk może mieć duże kłopoty. Chodzi o sprawę prowizji za transfer Lukasa Haraslina z Parmy do gdańskiego zespołu w 2015 roku. Możliwe, że wkrótce w sprawę wmieszają się komornicy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lechia Gdańsk w tarapatach. Klub z Gdańska od dwóch lat toczy spór ze szwajcarską agencją menedżerską, która w 2015 roku pomagała polskiemu zespołowi w sprawach związanych z transferem Lukasa Haraslina z Parmy do Gdańska. Jak podał "Przegląd Sportowy", Sąd Apelacyjny w Krakowie wydał postanowienie o stwierdzeniu wykonalności na terenie Polski wyroku Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, wydanego w ubiegłym roku w sporze ze wspomnianą firmą.

Zobacz także

- Od 2017 roku nasz klient dochodził prowizji za tę transakcję od jednej ze spółek holdingu Lechii Gdańsk, która była stroną umowy z naszym klientem. Pomiędzy stronami toczył się spór arbitrażowy przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie. Lechia podnosiła różne argumenty, które nie znalazły jednak uznania Trybunału Arbitrażowego. W ubiegłym roku zapadł wyrok korzystny dla naszego klienta. Lechia mimo to jednak nie płaciła kwot objętych wyrokiem arbitrażowym – powiedział Wojciech Bazan, reprezentujący Szwajcarów.

Lechia Gdańsk: Komornik wkroczy do gdańskiego klubu?

Jak zaznaczył prawnik, wyrok sądu pozwoli na skierowanie sprawy do egzekucji komorniczej. Kiedy komornicy mogą wkroczyć? Bazan podkreśla, że szwajcarskiej firmie zależy na jak najszybszym przeprowadzeniu egzekucji.

Lechia Gdańsk nie chciała skomentować sprawy. Niemniej jednak klub ma wydać w środę komentarz na temat wyroku sądu. Mimo że gdańska drużyna ma prawo do złożenia zażalenia, nie będzie miało ono wpływu na przebieg egzekucji.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl/MW