Ekstraklasa: Sześć osób zatrzymanych po meczu Lechia - Legia

Andreas Nicolaides
20.03.2017 12:25
Kibice Legii
fot. PAP/EPA

Sześć osób, które m.in. miały przy sobie materiały pirotechniczne i narkotyki, zatrzymała policja po meczu Lechii Gdańsk z Legią Warszawa rozegranym w Gdańsku w niedzielę. Wylegitymowano też ponad 600 kibiców i nałożono 208 mandatów karnych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa gdańskiej policji, Aleksandra Siewert, dwaj mężczyźni zostali zatrzymani, bo okazało się, że są osobami poszukiwanymi przez wymiar sprawiedliwości. Pozostali czterej zatrzymani w niedzielę kibice to mieszkańcy Warszawy i okolic, którzy mieli przy sobie materiały pirotechniczne i narkotyki.

Większość zatrzymanych trafiła do policyjnego aresztu, gdzie czeka na przesłuchanie i ewentualne inne czynności.

Siewert wyjaśniła też, że policjanci ukarali mandatami 208 sprawców wykroczeń. Było to głównie picie alkoholu w miejscu publicznym i zaśmiecanie.

Niedzielny mecz zabezpieczało ponad 700 policjantów. Było to ostatnie spotkanie w 26. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Lechia przegrała na własnym stadionie z Legią Warszawa 1:2. Na trybunach Stadionu Energa Gdańsk zasiadło 37,2 tys. kibiców.

W tym spotkaniu ustanowiony został rekord frekwencji podczas ligowego meczu na tym stadionie. Do tej pory największym zainteresowaniem cieszyła się rozegrana 11 kwietnia 2015 roku także konfrontacja z Legią - świadkami zwycięstwa biało-zielonych 1:0 nad stołeczną drużyną było wówczas 36,5 tys. widzów.

RadioZET.pl/PAP/AN