Ekstraklasa: Żenujący występ Lechii. Pogrom w Gdańsku

Krzysztof Sobczak
30.10.2017 19:48
Lechia - Korona
fot. PAP

Korona Kielce zgotowała Lechii istny koszmar. W przededniu Halloween podopieczni Gino Lettieriego zdemolowali gdańszczan 5:0 i awansowali na 6. miejsce w tabeli ekstraklasy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Trudno słowami opisać to, co w poniedziałek zaprezentowali gracze mającej mistrzowskie aspiracje Lechii. Gdańszczanie dali się rozbić w dziecinny sposób, nie istnieli w ofensywie, a defensorzy wyglądali tak, jakby zobaczyli się pierwszy raz. Tak kompromitującego występu dawno w ekstraklasie nie było.

Zobacz także

Po pierwszej połowie kielczanie prowadzili 4:0. Lechiści popełniali katastrofalne błędy - w komunikacji, w ustawieniu, w precyzji podań i... w zasadzie w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Skorzystali z tego Maciej Górski, Bartosz Rymaniak oraz dwukrotnie Nika Kaczarawa.

Po zmianie stron nieco ożywienia w poczynania gospodarzy wnieśli Joao Oliveira i Romario Balde, ale zarówno oni, jak i ich koledzy grali zbyt indywidualnie. Tymczasem przyjezdni podwyższyli na 5:0 za sprawą Soriano, a wcześniej karnego nie wykorzystał jeszcze Żubrowski.

Po 14 kolejkach Korona zajmuje 6. miejsce, natomiast Lechia jest dopiero 14 i ma zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0:5

Bramki: Nika Kaczarawa (26., 44.), Maciej Górski (31.), Bartosz Rymaniak (39.), Elia Soriano (74.)

RadioZET.pl/KS