Indonezyjska firma sponsorem Lechii Gdańsk. Pierwsza taka umowa w Ekstraklasie

Maciej Walasek
08.12.2018 12:07
PayTren sponsorem Lechii Gdańsk
fot. lechia.pl

Indonezyjska firma PayTren została globalnym sponsorem Lechii Gdańsk. Logo koncernu będzie widoczne na koszulkach piłkarzy już od meczu z Legią Warszawa. Umowa ma obowiązywać do końca czerwca 2020 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

PayTren jest aplikacją do transakcji mobilnych dla różnych rodzajów płatności i zakupów, które przy każdej transakcji zapewniają benefity. W ramach współpracy logo firmy będzie widoczne na koszulkach Lechii, na stadionie i stronie internetowej klubu.

Zobacz także

Współpraca będzie polegać na „zacieśnianiu biznesowych więzi, wzajemnym poznawaniu się i budowaniu zaufania”. Umowa ma obowiązywać do czerwca 2020 roku. Do czerwca 2019 roku Lechia nie będzie dostawać żadnych pieniędzy. Ustalono, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to koncern zostanie regularnym sponsorem i opłaci „darmowe” pół roku.

Wszystko zaczęło się wiosną tego roku, gdy do Lechii Gdańsk przeszedł 18-letni Indonezyjczyk Egy Maulana Vikri. Tuż po prezentacji piłkarza klub w mediach społecznościowych zyskał wielu fanów z Indonezji. Wówczas pojawił się pomysł, aby PayTren zostało sponsorem gdańszczan.

- Bardzo się cieszymy z podjęcia współpracy z firmą PayTren, która poprzez działanie z nami będzie chciała rozwijać swoją działalność na rynku europejskim. Umowa, która została podpisana, to dopiero początek. Współpraca z globalnym partnerem to ważny krok dla całego klubu, który pozwoli nam na dalszy rozwój Lechii – powiedział prezes Lechii Gdańsk, Adam Mandziara.

RadioZET.pl/lechia.pl, wirtualnemedia.pl/MW