Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Indonezyjska firma sponsorem Lechii Gdańsk. Pierwsza taka umowa w Ekstraklasie

08.12.2018 12:07
sport

Indonezyjska firma PayTren została globalnym sponsorem Lechii Gdańsk. Logo koncernu będzie widoczne na koszulkach piłkarzy już od meczu z Legią Warszawa. Umowa ma obowiązywać do końca czerwca 2020 roku.

PayTren sponsorem Lechii Gdańsk fot. lechia.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

PayTren jest aplikacją do transakcji mobilnych dla różnych rodzajów płatności i zakupów, które przy każdej transakcji zapewniają benefity. W ramach współpracy logo firmy będzie widoczne na koszulkach Lechii, na stadionie i stronie internetowej klubu.

Współpraca będzie polegać na „zacieśnianiu biznesowych więzi, wzajemnym poznawaniu się i budowaniu zaufania”. Umowa ma obowiązywać do czerwca 2020 roku. Do czerwca 2019 roku Lechia nie będzie dostawać żadnych pieniędzy. Ustalono, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to koncern zostanie regularnym sponsorem i opłaci „darmowe” pół roku.

Wszystko zaczęło się wiosną tego roku, gdy do Lechii Gdańsk przeszedł 18-letni Indonezyjczyk Egy Maulana Vikri. Tuż po prezentacji piłkarza klub w mediach społecznościowych zyskał wielu fanów z Indonezji. Wówczas pojawił się pomysł, aby PayTren zostało sponsorem gdańszczan.

- Bardzo się cieszymy z podjęcia współpracy z firmą PayTren, która poprzez działanie z nami będzie chciała rozwijać swoją działalność na rynku europejskim. Umowa, która została podpisana, to dopiero początek. Współpraca z globalnym partnerem to ważny krok dla całego klubu, który pozwoli nam na dalszy rozwój Lechii – powiedział prezes Lechii Gdańsk, Adam Mandziara.

RadioZET.pl/lechia.pl, wirtualnemedia.pl/MW

Oceń