Wietrzenie szatni w Lechu Poznań. Aż dziesięciu piłkarzy odchodzi z klubu

Krzysztof Sobczak
16.04.2019 19:09
Lech Poznań wietrzy szatnię
fot. PAP

Lech Poznań w oficjalnym komunikacie poinformował, że wraz z końcem sezonu z klubu odejdzie aż dziesięciu zawodników. "Nie mamy wątpliwości, że kadra pierwszej drużyny musi zostać istotnie zmieniona i odmłodzona" - czytamy w oświadczeniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Z drużyną rozstaną się obaj bramkarze Matus Putnocky i Jasmin Burić, obrońcy Marcin Wasielewski i Nikola Vujadinović oraz pomocnicy Maciej Gajos i Łukasz Trałka - wszystkim 30 czerwca wygasają kontrakty. Ponadto po okresie wypożyczenia do swoich klubów wrócą Rafał Janicki (Lechia Gdańsk), Vernon De Marco (Slovan Bratysława) i Dimitris Goutas (Olympiakos Pireus), natomiast wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy dostał Mihai Radut.

Lech Poznań czeka przebudowa

Lista jest zamknięta, ale to nie oznacza, że kadra Lecha jeszcze bardziej nie zostanie przebudowana. - Klub mogą opuścić Darko Jevtić oraz Robert Gumny, bo jest spore zainteresowanie tymi graczami na rynku. Zwłaszcza "Guma" stanowi "łakomy kąsek" dla klubów z topowych lig europejskich" - przyznał wiceprezes Piotr Rutkowski.

Z zespołem może pożegnać się również najlepszy strzelec Christian Gytkjaer. - Bardzo chcemy go zatrzymać, ale wiemy, że będzie to trudne zadanie, ponieważ ma kolejny dobry sezon, strzelił niedawno gola dla reprezentacji Danii i jasne, że budzi spore zainteresowanie klubów z lig, które oferują piłkarzom znacznie wyższe zarobki niż polska ekstraklasa - podkreślił przedstawiciel klubu.

Dodał, że w rundzie finałowej ekstraklasy szansę gry mogą otrzymać młodzi zawodnicy, którzy w przyszłym sezonie mogą stanowić o sile "Kolejorza".

Lech Poznań - sezon 2018/2019

Sezon 2018/2019 w wykonaniu Lecha Poznań jest słaby i... burzliwy. Do rozgrywek zespół przystąpił z Ivanem Djurdjeviciem w roli trenera, ale już w listopadzie tymczasowo zastąpił go Dariusz Żuraw, a potem - jak się wydawało już na dłużej - były selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. Także i on nie podołał zadaniu i jeszcze przed zakończeniem rundy zasadniczej został zwolniony. Obecnie drużynę prowadzi, znów tymczasowo, Żuraw.

"Kolejorz" bardzo szczęśliwie załapał się do grupy mistrzowskiej i wciąż ma pewne szanse na podium. Aktualnie do trzeciego Piasta Gliwice traci 10 punktów.

RadioZET.pl/lechpoznan.pl/KS