Ekstraklasa: dwa gole w półtorej minuty, Lech górą w spotkaniu z Bruk-Betem

17.12.2017 18:56

Lech Poznań zwycięstwem zakończył rok. Poznaniacy po trzech bramkach Christiana Gytkjaera w pełni zasłużenie pokonali Bruk-Bet, dzięki czemu dołączyli do ścisłej ligowej czołówki i przerwę zimową spędzą na podium. Porażka 1:3 była "najniższym wymiarem kary" dla podopiecznych Macieja Bartoszka.

Lech Poznań - Bruk-Bet Nieciecza fot. PAP

Bohaterem spotkania został Gytkjaer, który zaliczył hat-tricka, choć podczas wcześniejszych meczów był mocno krytykowany za brak skuteczności. Duńczyk zresztą spotkanie rozpoczął od zmarnowanej stuprocentowej okazji – w 4. minucie w sytuacji sam na sam uderzył w Jana Muchę, a poprawka poszybowała nad poprzeczką. Potem napastnik gospodarzy znów trafił w bramkarza Bruk-Bretowi, dobijając strzał Mihaia Raduta.

Niecieczanie przez pierwsze pół godziny prezentowali się całkiem nieźle. Nie ograniczyli się tylko do obrony własnej bramki, ale od czasu do czasu sprawdzali na ile szczelna jest najlepsza defensywa w ekstraklasie. Po błędzie Matusa Putnocky’ego Łukasz Piątek mógł otworzyć wynik, ale Robert Gumny zdążył zablokować uderzenie. W 27. minucie do dośrodkowania Romana Gergela minimalnie spóźnił się Bartosz Śpiączka.

Bezbramkowy remis odzwierciedlał przebieg spotkania, ale potem nastąpił krótki show Gytkjaera, który w przeciągu niespełna dwóch minut, dwukrotnie pokonał Muchę.

Po zmianie stron lechici mocno przycisnęli rywali i chcieli jak najszybciej postawić kropkę nad "i". Świetnych sytuacji nie wykorzystali m.in. Maciej Gajos oraz ponownie Gytkjaer.

Trzeci gol dla Lecha wisiał w powietrzu, tymczasem kontaktową bramkę zdobyli goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Artem Putiwcew strzelił precyzyjnie głową i przywrócił nadzieje "Słoni" na korzystny rezultat. Trwały one jednak krótko, bowiem po indywidualnej akcji, Gytkajer zaliczył pierwszego w polskiej lidze hat-tricka i zwiększył swój dorobek ligowy do 10 bramek.

Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Christian Gytkjaer (36), 2:0 Christian Gytkjaer (38), 2:1 Artem Putiwcew (74), 3:1 Christian Gytkjaer (80).