Ekstraklasa: Samobój pogrążył Lecha. Zwycięstwo Zagłębia Lubin

08.02.2019 22:29

Lech Poznań nie zdołał odpowiedzieć na zwycięstwo Jagiellonii Białystok i stracił miejsce na podium w tabeli ekstraklasy. W 21. kolejce "Kolejorz" przegrał na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 1:2.

Zagłębie Lubin pokonało Lecha Poznań fot. PAP

Jagiellonia Białystok we wcześniejszym spotkaniu pokonała Miedź Legnica 3:0 i wyprzedzała Lecha o trzy punkty. W przypadku zwycięstwa podopieczni Adama Nawałki wróciliby na podium, ale nie zdołali pokonać "Miedziowych".

Lech - Zagłębie Lubin: Wymiana ciosów w Poznaniu

Spotkanie mogło się podobać: szybkie tempo, mnóstwo dogodnych okazji, słupki, poprzeczki i sporo ładnej, efektownej gry z obu stron. Na gole trzeba było jednak poczekać do 66. minuty, gdy Gytkjaer najszybciej dopadł do piłki odbitej od słupka oraz od pleców bramkarza Zagłębia Forenca i z bliska wpakował piłkę do siatki. To jednak nie Lech, a Zagłębie wywalczyło trzy punkty.

W 75. minucie wyrównał Filip Starzyński, a 10 minut później ten sam zawodnik podszedł do rzutu karnego podyktowanego za faul na Bartłomieju Pawłowskim. Reprezentant Polski przegrał pojedynek z Jasminem Buriciem i wydawało się, że w Poznaniu padnie remis. Lubinianie, którzy przez cały mecz sprawiali lepsze wrażenie, grali jednak do końca i to przyniosło im powodzenie. W doliczonym czasie gry piłkę do własnej siatki skierował Nikola Vujadinović.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:2

Bramki: Chrystian Gytkjaer (66.) - Filip Starzyński (75.), Nikola Vujadinović (90.+3)