Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski

Ekstraklasa: Adam Nawałka triumfuje, Lech pokonał Śląsk

07.12.2018 22:28

W meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Śląsk Wrocław 2:0 i odniósł pierwsze zwycięstwo pod wodzą Adama Nawałki. Gole dla "Kolejorza" zdobywali Joao Amaral i Christian Gytkjaer.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław fot. PAP

Kibice w Poznaniu musieli poczekać aż 54 minuty, aby zobaczyć pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Cierpliwość wynagrodził im Amaral, który w 75. minucie popisał się przepięknym strzałem z ok. 30 metrów i nie dał szans Jakubowi Słowikowi na skuteczną interwencję. Wynik w... 9. minucie doliczonego czasu gry ustalił Christian Gytkjaer.

Lech - Śląsk: Sytuacja w tabeli

Dzięki zwycięstwu "Kolejorz" awansował na 6. miejsce w ligowej tabeli, ale w tej kolejce może je jeszcze stracić na rzecz Wisły Kraków i Pogoni Szczęście. Śląsk może zakotwiczyć tuż nad strefą spadkową - stanie się tak, jeśli w meczu Górnika Zabrze z Miedzią Legnica jedna z drużyn zdobędzie komplet punktów.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:0

Bramki: Joao Amaral (75.), Christian Gytkjaer (90.+9)