Puchar Polski: Lech na dobrej drodze do finału

01.03.2017 22:00

W pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski Lech Poznań 3:0 pokonał Pogoń Szczecin i zrobił duży krok w kierunku decydującego starcia na Stadionie Narodowym.

Lech Poznań fot. PAP

We wtorek Arka Gdynia w takim samym stosunku ograła pierwszoligowe Wigry Suwałki.

Obu zespołom przyszło zmierzyć się ponownie zaledwie pięć dni po ligowym spotkaniu. W Szczecinie poznaniacy wygrali 3:0 i na własnym stadionie powtórzyli ten wynik. W tym roku Lech jest skuteczny, ale też powtarzalny aż do bólu - w takim stosunku wygrał czwarty mecz z rzędu.

"Kolejorz" swojego pierwszego gola zdobył w 32. minucie za sprawą niezwykle skutecznego w tym roku Dawida Kownackiego. W drugiej połowie rywalizację rozstrzygnęli Szymon Pawłowski i Lasse Nielsen.

Rewanż odbędzie się na początku kwietnia.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)

Bramki: Szymon Pawłowski (32.), Dawid Kownacki (53.), Lasse Nielsen (66.)