Lech - Legia: Sześć osób usłyszało zarzuty. Mogą trafić do więzienia na trzy lata

Krzysztof Sobczak
22.05.2018 14:45
Skandal podczas meczu Lech - Legia
fot. Grzegorz Dembiński / Polska Press / EastNews

Po trzy lata więzienia grożą sześciu osobom zatrzymanym w związku z zajściami w trakcie niedzielnego meczu Lech Poznań - Legia Warszawa; usłyszeli zarzuty zakłócania imprezy masowej. Policja zatrzymała we wtorek trzech kolejnych mężczyzn - jeden z nich sam przyszedł na komisariat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pierwsze zatrzymania miały miejsce w poniedziałek po południu; sześciu mężczyzn w wieku 18-37 lat zidentyfikowano na podstawie policyjnej analizy stadionowego monitoringu. Niedzielny mecz został przerwany z powodu ekscesów z udziałem kibiców poznańskiej drużyny.

Zobacz także

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus poinformowała we wtorek, że mężczyźni usłyszeli zarzut związany z zakłócaniem przebiegu imprezy masowej; mieli wedrzeć się na teren, na którym rozgrywane są zawody sportowe.

Lech - Legia: Kolejne zatrzymania

Podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego KWP w Poznaniu powiedział, że we wtorek policja zatrzymała następne dwie osoby, a trzeci z zatrzymanych mężczyzn, który miał brać udział w zajściach, zgłosił się na policję sam.

Lech - Legia: Skandal podczas meczu

Do ekscesów doszło podczas spotkania ostatniej kolejki ekstraklasy Lech - Legia. W 77. minucie przy stanie 2:0 dla gości z trybuny zajmowanej przez kibiców poznańskiej drużyny na murawę poleciały race i świece dymne. Sędzia przerwał zawody, piłkarze opuścili murawę. Sympatycy Lecha zaczęli napierać na ogrodzenie i po chwili kilkudziesięciu z nich pojawiło się na boisku. Do akcji wkroczyło ok. 200 policjantów, którzy przegonili chuliganów z powrotem na sektor i opanowali sytuację.

Ostatecznie wojewoda wielkopolski oraz delegat PZPN podjęli decyzję o przerwaniu spotkania i zakończeniu imprezy masowej. Komisja Ligi Ekstraklasy SA przyznała gościom walkower 3:0, co oznaczało, że zdobyli mistrzostwo kraju.

TO TAKŻE MOŻE CIE ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS