Lazio - Juventus: Fenomenalna parada Wojciecha Szczęsnego [WIDEO]

28.01.2019 11:10

Wojciech Szczęsny był jednym z najlepszych piłkarzy Juventus w wygranym 2:1 spotkaniu 21. kolejki Serie A z Lazio Rzym. Polak popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, ale na wyróżnienie zasługuje ta z 37. minuty.

Fenomenalna interwencja Szczęsnego w meczu Lazio - Juventus fot. Twitter/screen

Wojciech Szczęsny zwykle przez całe spotkania nie ma tyle pracy, ile miał w pierwszej połowie starcia na Stadio Olimpico. Lazio było zdecydowanie lepszym zespołem, ale nie potrafiło tego udokumentować. Duża w tym zasługa Szczęsnego.

Polak błysnął przede wszystkim w 37. minucie broniąc groźne uderzenie Marco Parolo. - Szczęsny utrzymał nas przy życiu - komplementował swojego kolegę Giorgio Chiellini, który jeszcze przed przerwą zmienił kontuzjowanego Leonardo Bonucciego.

Lazio - Juventus: Wojciech Szczęsny - ocena

Reprezentant biało-czerwonych nie zachował jednak czystego konta, bo po przerwie samobójczego gola zdobył Emre Can. Juventus wygrał dzięki trafieniom Portugalczyków - Joao Cancelo i Cristiano Ronaldo.

To właśnie Cancelo, który pojawił się na murawie w 70. minucie, został uznany przez "La Gazzetta dello Sport" graczem meczu. Prawy obrońca otrzymał notę 7.5. Szczęsny był tuż za nim z oceną 7.