Liga Europy: Rzymska policja aresztowała 20 pseudokibiców Eintrachtu

Krzysztof Sobczak
14.12.2018 13:15
Lazio - Eintracht
fot. AP/Associated Press/East News

Eintracht Frankfurt z kompletem punktów awansował do 1/16 finału Ligi Europy, ale cieniem na ostatnim zwycięskim meczu z Lazio kładzie się postawa sympatyków tego klubów. 20 pseudokibiców trafiło do aresztu w związku z zamieszkami, do jakich doszło na stadionie i na ulicach Rzymu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Obie drużyny miały już zapewniony awans do fazy pucharowej, więc spotkanie nie przyciągnęło na trybuny Stadio Olimpico zbyt wielu fanów. Włosi wykupili tylko 3 tysiące wejściówek, Niemców było trzy razy więcej.

Zobacz także

Przed meczem, a także w jego trakcie oraz po zakończeniu doszło do zamieszek pseudokibiców. Ultrasi Lazio znani są ze skrajnie prawicowych poglądów, Eintrachtu - lewicowych. W wyniku starć zatrzymano 20 osób.

Rzymska policja spodziewała się gorącej, niekoniecznie sportowej atmosfery, dlatego też na stadionie nie sprzedawano alkoholu, a wszystkie bilety były imienne. Mimo zastosowania rygorystycznych przepisów przyjezdni wnieśli na stadion środki pirotechniczne i nie omieszkali z nich skorzystać. Niektóre race wylądowały na bieżni okalającej murawę.

Lazio - Eintracht: Krytyka władz niemieckiego klubu

Grupę chuliganów skrytykowały władze oraz piłkarze Eintrachtu. - Idioci - nie owijał w bawełnę obrońca Marco Russ. - Ta mała grupka bierze odpowiedzialność za postrzeganie innych kibiców. To krzywdzi wizerunek Eintrachtu Frankfurt i bardzo mnie smuci - dodał członek zarządu Axel Hellmann.

Eintracht Frankfurt jest obok Salzburga jedyną drużyną, która wygrała wszystkie spotkania fazy grupowej Ligi Europy.

RadioZET.pl/sportowe Fakty/KS