Zamknij

Stadion piłkarski zniszczony przez lawę. Wstrząsające sceny z Wysp Kanaryjskich

15.10.2021 11:28
Wybuch wulkanu na Wyspach Kanaryjskich
fot. PAP/EPA

Wybuch wulkanu w La Palma na Wyspach Kanaryjskich wywołał spustoszenie. Wśród wielu budynków, które ucierpiały znalazł się stadion piłkarski klubu Deportivo Argual. Obiekt został kompletnie zniszczony przez lawę.

Mieszkańcy hiszpańskiej wyspy La Palma muszą radzić sobie po wybuchu wulkanu Cumbre Vieja, do którego doszło w drugiej połowie września. Do tej pory ewakuowano blisko 10 tysięcy osób, a lawa wydobywająca się z krateru pochłonęła już kilkaset hektarów powierzchni, niszcząc setki budynków.

W ostatnim czasie magma dostała się do fabryki chemicznej, przez co do atmosfery uwolniła się chmura toksycznych gazów. W nocy z czwartku na piątek lawa dotarła na stadion miejscowego klubu piłkarskiego Deportivo Argual, "zalewając" cały obiekt.

Toksyczna chmura dwutlenku siarki nad Polską. To efekt wybuchu wulkanu na La Palmie

Wybuch wulkanu na Wyspach Kanaryjskich. Piłkarski stadion kompletnie zniszczony [WIDEO]

Jak przekazała "Marca" władze drużyny zdążyły przenieść sprzęt i pamiątki w bezpieczne miejsce. Lokalni mieszkańcy są zdruzgotani zniszczeniem stadionu. Telewizja RTVE przeprowadziła relację na żywo z tego dramatycznego wydarzenia.

Dramat zwierząt uwiezionych przez lawę na La Palmie. Drony dostarczają im wodę i jedzenie

Według specjalistów erupcja wulkanu na Wyspach Kanaryjskich może potrwać nawet do grudnia. Lawa wydobywająca się z krateru zalewa kolejne obszary, a jęzor lawy dotarł już do Oceanu Atlantyckiego.

RadioZET.pl