Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bunt kapitana Arsenalu. Francuz chce wrócić do ojczyzny

11.07.2019 22:18
sport

Laurent Koscielny, kapitan Arsenalu Londyn, odmówił wyjazdu na przedsezonowe tournee po Stanach Zjednoczonych. 34-letni francuski obrońca próbuje w ten sposób wymusić transfer i powrót do ojczyzny - jego usługami zainteresowane jest Bordeaux.

Laurent Koscielny odmówił wyjazdu do Stanów Zjednoczonych fot. Andy Rowland/Imago Sport and News/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Laurent Koscielny odmówił udziału w przedsezonowym tournee w Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy rozczarowani jego zachowaniem, bo sprzeciwił się naszym zasadom. Mamy nadzieję, że uda się rozwiązać ten problem. Na razie nie będziemy komentować tej sprawy" - czytamy w komunikacie "Kanonierów".

33-letni środkowy obrońca dołączył do Arsenalu w 2010 roku z Lorient. Miewał lepsze i gorsze okresy, ale zwykle można było na niego liczyć. Jego rola w zespole jeszcze wzrosła po przybyciu do drużyny Unaia Emery'ego, który uczynił go kapitanem. Teraz Koscielny może mieć spore problemy.

Koscielny trafi do Bordeaux?

Media donoszą, że jego zachowanie ma związek z zainteresowaniem Bordeaux oraz wolą samego piłkarza, by na ostatnie lata kariery powrócić do ojczyzny. Zawodnik ma już ponoć uzgodnione warunki kontraktu z "Żyrondystami", ale Arsenal nie zamierza się pozbywać solidnego, doświadczonego stopera. 33-latek postanowił więc "zaszantażować" swojego pracodawcę.

W ciągu dziewięciu lat gry w Arsenalu Laurent Koscielny wystąpił w 353 meczach, w których strzelił 27 goli i zanotował pięć asyst.
RadioZET.pl/KS

Oceń
Tagi