Zamknij

Znamy kwotę, za którą Lewandowski może odejść z Bayernu. Coraz bliżej transferu

04.07.2022 14:02

Robert Lewandowski może odejść z Bayernu za ok. 45 milionów euro – poinformował hiszpański dziennikarz Gerard Romero. Według niego, kwestia transferu Polaka zostanie rozwiązana do 12 lipca.

Znamy kwotę, za którą Lewandowski może odejść z Bayernu. Coraz bliżej transferu
fot. SYLWIA DABROWA/Polska Press/East News

Barcelona chce dokonać transferu Roberta Lewandowskiego przed dniem, w którym Polak miał według harmonogramu stawić się na Säbener Straße, by rozpocząć przygotowania do nowego sezonu Bayernu. Według Gerarda Romero, dziennikarza zajmującego się klubem z Katalonii, do zamknięcia negocjacji między mistrzem Niemiec a byłym mistrzem Hiszpanii brakuje już bardzo niewiele.

- Jeśli Barcelona zaoferuje 45 milionów euro kwoty stałej plus zmienne, transfer powinien zostać zamknięty. W tym tygodniu negocjacje znacznie przyspieszą – podał Romero w trakcie jednego ze swoich programów.

Kluczowy tydzień w kwestii transferu Roberta Lewandowskiego 

W zeszłym tygodniu niemiecki dziennik "Bild" napisał, że władze Bayernu odrzuciły kolejną ofertę Barcelony. Najnowsza miała wynosić 40 mln euro plus pięć milionów w formie bonusów i według hiszpańskiej gazety "Sport" miała być już ostatnią, jaką wicemistrz Hiszpanii złożył za 33-letniego polskiego snajpera. Kierownictwo "Barcy" liczyło, że w pierwszych dniach lipca dojdzie do ostatnich ustaleń i umowa zostanie zawarta, zanim zespół rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że Barcelona będzie chciała złożyć nową ofertę za "Lewego". W ostatnią sobotę na temat transferu Polaka wypowiedział się prezes klubu, Joan Laporta. - Robert Lewandowski jest piłkarzem Bayernu, więc wolałbym nie mówić głośno o całej sprawie. Cieszymy się, że chce dołączyć do Barcelony. Chcemy mu też podziękować – stwierdził krótko Laporta.

loader