Zamknij

Zmarł legendarny zawodnik FC Barcelony. Real Madryt złożył kondolencje

17.05.2022 17:02
Zmarł legendarny zawodnik FC Barcelony. Real Madryt złożył kondolencje
fot. screen/ FC Barcelona

Real Madryt CF złożyli kondolencje FC Barcelonie z powodu śmierci legendarnego piłkarza tego klubu, Francesca „Rodri” Rodrígueza. Hiszpan grał dla Blaugrany w latach 1958-1966.

Real Madryt pragnie złożyć kondolencje wszystkim krewnym, bliskim, kolegom z drużyny, klubowi i wszystkim fanom Barcelony z powodu śmierci "Rodriego". Spoczywaj w pokoju” – napisano w oficjalnym komunikacie.

Rodri zmarł w wieku 88 lat. Hiszpan był wychowankiem FC Barcelony, ale seniorską karierę rozpoczął w drugoligowym klubie España Industrial w 1955, z którym rok później awansował do Primera División. Do Katalonii wrócił w 1958 roku i został w niej na 8 lat. Z Blaugraną dwukrotnie zdobył mistrzostwo Hiszpanii w 1959 i 1960, Puchar Króla w 1959 i 1962 oraz Puchar Miast Targowych w 1960. "Rodri" grał m.in. u boku Ladislao Kubali, Sandro Kocsisa, Luisa Suareza, a jego trenerem był legendarny Helenio Herrera. Łącznie, Hiszpan rozegrał w Barcelonie łącznie 236 spotkań. 

Nagrodą za występy Rodriego w klubach było powołanie do reprezentacji Hiszpanii. Jako piłkarz Barcelony uczestniczył w mistrzostwach świata w 1962 roku. Po zakończeniu kariery piłkarskiej Rodri został trenerem: najpierw pracował szkoląc juniorów Barcelony, później prowadził trzecioligowy CD Condal, który był wówczas rezerwami Barcelony, a następnie pełnił rolę asystentów kolejnych trenerów pierwszego zespołu Blaugrany.

RadioZET.pl/PAB