Xavi zadowolony z występu Barcelony. Tak skomentował postawę Lewandowskiego

08.08.2022 10:07
Robert Lewandowski

Xavi nie krył zadowolenia ze zwycięstwa 6:0 z Pumas UNAM. Hiszpański szkoleniowiec wypowiedział się także o współpracy Roberta Lewandowskiego z innymi graczami "Barcy".

Robert Lewandowski oczarował fanów na Camp Nou. Polak strzelił swojego premierowego gola już w trzeciej minucie meczu. Później dołożył także do tego dwie asysty. Napastnik zakończył swój udział w Pucharze Gampera w 60. minucie.

Piłkarze Barcelony grali widowisko w meczu z Pumas UNAM i pokonali rywala aż 6:0. Na listę strzelców wpisywali się m.in. Frenkie de Jong, czy Pierre-Emerick Aubameyang, jednak nagroda MVP należała do Lewandowskiego.

Xavi zadowolony z postawy Lewandowskiego

Po meczu Xavi został zapytany o występ Polaka. - Piłkarze o dużych umiejętnościach rozumieją się wzajemnie. Dzisiaj wszyscy dobrze się zaprezentowali. Mam wiele opcji, więc trudno będzie mi wybrać skład. To dla nas ważne. Rywalizacja wzmacnia nas jako zespół - tłumaczył szkoleniowiec w wywiadzie dla "Barca TV".

- Zaczęliśmy mecz na dużej intensywności, potem trochę się rozluźniliśmy. Wygraliśmy w starciu, które było dla nas ważnym sprawdzianem. Osiągnęliśmy dobre wyniki w okresie przygotowawczym i musimy podążać tą drogą. Mamy dobre odczucia - podsumował Xavi.