Zamknij

Wiemy, z jakim numerem Lewandowski zostanie zaprezentowany w Barcelonie

Maciej Walasek
05.08.2022 09:53
Robert Lewandowski
fot. IMAGO/Mladen Lackovic/Imago Sport and News/East News

Wydaje się, że temat numeru Roberta Lewandowskiego na koszulce dobiega końca. Gerard Romero tuż przed prezentacją Polaka w Barcelonie na Camp Nou zdradził, że napastnik polskiej kadry zostanie zaprezentowany z "dziewiątką" na plecach.

Robert Lewandowski o 12:30 ma oficjalnie przywitać się z kibicami Barcelony podczas prezentacji na Camp Nou. Wcześniej napastnik podpisał kontrakt z Dumą Katalonii podczas tournee zespołu w USA, gdzie miała miejsce pierwsza jego prezentacja jako zawodnika Barcy. Druga, ta właściwa odbędzie się w piątek.

Ostatnim elementem układanki transferu Lewandowskiego do Barcelony jest jego numer na koszulce. W pierwszych meczach 33-latek występował z "12-tką", ponieważ do tej pory "dziewiątka" należała do Memphisa Depaya. Do tej pory w mediach pojawiały się różne informacje o tym, czy Holender dobrowolnie odda numer Lewemu, czy wymusi to na nim Blaugrana. Na pewno władze Barcelony zagwarantowały Lewandowskiemu numer na koszulce w umowie, argumentując to czynnikami komercyjnymi, wynikającymi z marki RL9.

Nieoficjalnie: Lewandowski zostanie zaprezentowany z numerem 9 w Barcelonie

Na trzy godziny przed prezentacją reprezentanta Polski na Camp Nou Gerard Romero ujawnił, że zobaczymy Lewandowskiego z numerem 9.

Prezentacja Lewandowskiego na Camp Nou: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć?

"Dziś Robert Lewandowski zostanie zaprezentowany z numerem 9 na Camp Nou" - czytamy na Twitterze dziennikarza.

Informację potwierdził też Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl. "Potwierdzone. Sprawa dogadana wczoraj. Robert Lewandowski dziś na Camp Nou z 9" - napisał.

Relacja na żywo z prezentacji Roberta Lewandowskiego w Barcelonie zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl. Początek o godzinie 12:30.

RadioZET.pl