La Liga: Barcelona odpowiedziała Realowi, arcydzieło Griezmanna

06.07.2020 00:03
Villarreal - FC Barcelona

FC Barcelona odpowiedziała na zwycięstwo Realu Madryt i w meczu 34. kolejki La Ligi pokonała na wyjeździe Villarreal 4:1. Ozdobą spotkania było przepiękne trafienie Antoine'a Griezmanna.

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa "Duma Katalonii" straciła dwupunktową przewagę nad Realem i teraz to ona musi gonić swojego największego rywala. W niedzielę "Królewscy" szczęśliwie pokonali Athletic Bilbao 1:0 i uciekli podopiecznym Quique Setiena na siedem "oczek". "Blaugrana" nie mogła sobie pozwolić na wpadkę na Estadio de la Ceramica.

O zdobywanie goli mieli zadbać w tym spotkaniu Lionel Messi i Luis Suarez, a obok nich Antoine Griezmann, o którym jeszcze w sobotę włoskie media pisały, że został zaoferowany Juventusowi. Francuz w najlepszy z możliwych sposobów odpowiedział na krytykę i rozegrał popisową partię.

Villarreal - Barcelona: Cudowny gol Griezmanna [WIDEO]

Goście bardzo szybko objęli prowadzenie. W 3. minucie Jordi Alba szukał w polu bramkowy Griezmanna, ale jego podanie przeciął Pau Torres, który pechowo wpakował piłkę do własnej siatki. Gracze Villarreal szybko odpowiedzieli za sprawą Gerarda Moreno. Później Messi rozprowadził Suareza, a ten uderzył nie do obrony dla Asenjo. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry pierwszej połowy "Blaugrana" postanowiła odpalić "fajerwerki"...

Znów udział w tej akcji mieli Argentyńczyk i Francuz. Messi piętą zagrał do Griezmanna, który zdecydował się na techniczne uderzenie. Futbolówka musnęła poprzeczkę i wpadła do bramki.

Po zmianie stron takich atrakcji już nie było, a Ansu Fati dopiero w 86. minucie ustalił wynik spotkania na 4:1.

Po 34. kolejkach FC Barcelona ma cztery punkty straty do lidera, Realu Madryt. Villarreal jest 5. z widokami na grę w Lidze Mistrzów.

Villarreal - FC Barcelona 1:4

Bramki: Gerard Moreno (14.) - Pau Torres (3. - samobój), Luis Suarez (20.), Antoine Griezmann (45.), Ansu Fati (86.)