Zamknij

Tyle Lewandowski zarobi za sezon w Barcelonie. Ujawniono kontrakt Polaka

05.09.2022 14:13

Dziennikarze z programu "Què T'hi Jugues" doszli do szczegółów umowy Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Hiszpanie podali dokładne zarobki za sezon oraz sumę bonusów, jakie może zarobić Polak.

Robert Lewandowski
fot. Ricardo Larreina/Aflo Images/East News

FC Barcelona prowadziła twarde negocjacje z Bayernem Monachium w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego. Mimo problemów finansowych wicemistrzów Hiszpanii, udało im się ściągnąć Polaka za około 50 milionów euro plus pięć milionów euro w bonusach. Po przeprowadzonym transferze wiele mówiło się o umowie, jaką zawarły obie strony.

Jak się teraz okazuje, nie jest ona już tajemnicą. Dziennikarze z programu "Què T'hi Jugues" doszli do szczegółowych informacji dotyczących czteroletniego kontraktu napastnika. Hiszpanie przekazali, że za pierwszy sezon gry w nowym klubie Polak zainkasuje 10 milionów euro.

Ujawniono kontrakt Lewandowskiego w Barcelonie

W kolejnych latach sumy te będą się różnić. W sezonie 2023/24 zarobi on już 13 milionów euro, a rok później te zarobki wzrosną o kolejne trzy miliony. Hiszpanie dodają, że w klub ze stolicy Katalonii będzie miał możliwość rozwiązania umowy z napastnikiem, jeśli ten w trzecim sezonie nie wyrobi normy 55% rozegranych meczów w sezonie.

Warto również wspomnieć o bonusach. Mowa tutaj o zmiennych za tytuły, które wahają się granicach od 0,3 miliona euro do nawet jednego miliona.

loader

RadioZET.pl/Què T'hi Jugues