Zamknij

Tragedia podczas mistrzowskiej fety Atletico. Nie żyje 14-letni chłopiec

23.05.2021 17:29
Feta kibiców Atletico
fot. PAP/EPA

Tragedia podczas mistrzowskiej fety Atletico Madryt. 14-letni kibic wychylił głowę z wjeżdżającego na parking samochodu i z ogromnym impetem uderzył głową o znajdującą się obok ścianę. Niestety, chłopiec nie przeżył tego wypadku.

14-letni kibic zmarł w wyniku wypadku, do jakiego doszło podczas celebracji na ulicach miasta wywalczenia przez piłkarzy Atletico Madryt mistrzostwa Hiszpanii. Jak podały tamtejsze media, uderzył on głową o ścianę, wychylając się przez okno jadącego samochodu.

Do tragedii miało dojść, gdy samochód, z którego wychylał się chłopiec, wjeżdżał na parking.

Tragedia podczas mistrzowskiej fety Atletico. Nie żyje 14-letni kibic

Piłkarze Atletico tytuł zapewnili sobie w sobotę, wygrywając na wyjeździe z Realem Valladolid 2:1. Poprzednio taki sukces zanotowali w 2014 roku. Wieczorem na ulicach Madrytu pojawiły się tysiące fetujących sympatyków tego zespołu prowadzonego przez Diego Simeone.

Klub przekazał już kondolencje zmarłego tragicznie nastolatka. Kapitan drużyny Koke umieścił zaś - dla uczczenia pamięci chłopca - czarną opaskę na rzeźbie Neptuna, razem z klubowym szalikiem. Zawiązanie tego ostatniego na statule będącej centralną częścią popularnej w stolicy Hiszpanii fontanny jest tradycją w przypadku triumfu piłkarzy z tego miasta.

RadioZET.pl/PAP