Zamknij

Filar Realu Madryt odrzucił ofertę nowej umowy. Co się stało?

20.06.2022 23:30
Real Madryt
fot. Imago Sport and News/East News

Dziennikarze hiszpańskiego radia Cadena SER poinformowali w poniedziałek, że jeden z filarów linii pomocy Realu Madryt odrzucił ofertę przedłużenia umowy. Działacze "Los Blancos" są podobno zszokowani.

Real Madryt jak co roku po zakończeniu sezony nagradza swoich najlepszych zawodników premiami i podwyżkami. Klub przedłuża także kontrakty graczy, którym te niedługo wygasają.

W takiej sytuacji znajduje się Toni Kroos. Umowa niemieckiego pomocnika z "Królewskimi" wygasa w czerwcu 2023 roku, co oznacza w praktyce, że - w przypadku nieprzedłużenia kontraktu - Niemiec będzie za rok do wzięcia za darmo.

Kroos odrzucił ofertę nowej umowy od Realu

Zdaniem radia Cadena SER pomocnik miał przekazać działaczom "Los Blancos", że nie przedłuży obecnie umowy z klubem, ponieważ "zna swoje fizyczne ograniczenia". Jeśli będzie w stanie za rok kontynuować grę na najwyższym poziomie, to usiądzie do rozmów, jeśli jednak nie, to najprawdopodobniej zakończy karierę.

Co ciekawe, gdy spojrzymy na miniony sezon 32-letni Kroos nie odpoczywał zbyt wiele. Łącznie wystąpił w 45 meczach, w których zdobył trzy gole i zanotował trzy asysty. Niemiecki pomocnik był więc podstawowym zawodnikiem Realu zdobywającego podwójną koronę.

RadioZET.pl/Cadena SER