Zamknij

Tak Lewandowski przekonał Bayern do transferu. Szefowie byli kompletnie zaskoczeni

Maciej Walasek
31.08.2022 16:59

Robert Lewandowski po dłuższym czasie negocjacji z Bayernem w końcu przekonał władze klubu do zgody na transfer do FC Barcelony. "Bild" ujawnił kulisy rozmów Polaka z mistrzami Niemiec. Zdaniem dziennikarzy magazynu napastnik miał zaprezentować szefom bawarskiego klubu... kilkustronicowy referat.

Robert Lewandowski
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News, IMAGO/Eibner-Pressefoto/Sascha Walther/Imago Sport and News/East

Robert Lewandowski dość długo musiał czekać, aż Bayern da zielone światło na jego przeprowadzkę do Barcelony. Polak zmienił klubowe barwy w lipcu, chociaż od maja deklarował chęć opuszczenia klubu z Allianz Arena. Ostatecznie transferowa saga z udziałem 34-latka dobiegła końca i sam zainteresowany już błyszczy w rozgrywkach La Liga. Jednak zanim Lewandowski zaczął zdobywać gole dla Barcelony musiał wspiąć się na wyżyny, popierając swój wybór mocnymi argumentami. Jak poinformował magazyn "Bild" szefowie Bayernu pogodzili się z odejściem

Lewandowskiego dopiero po prywatnej rozmowie między piłkarzem a Oliverem Kahnem i Hasanem Salihamidziciem. Do tej sytuacji miało dojść w połowie czerwca na Majorce, kiedy Lewy spotkał się z władzami mistrza Niemiec.

Tak Lewandowski miał przekonać szefów Bayernu

W trakcie rozmowy, podczas której Polakowi towarzyszył jego agent Pini Zahavi kapitan polskiej kadry miał przy sobie kilka kartek A4 i z ich pomocą, a raczej tym, co na nich się znajdowało, wyjaśnił, dlaczego zamierza opuścić Bawarczyków.

"Pojawił się przed szefami z kilkoma kartkami A4 i szczegółowo wyjaśnił: co wydarzyło się w ostatnich tygodniach, dlaczego doszło do sytuacji i dlaczego chce opuścić klub" - czytamy.

Z pewnością Kahn i Salihamidzić musieli być zdziwieni, wsłuchując się w przemówienie reprezentanta Polski. Ale jak widać, było warto. Później Lewandowski mógł pożegnać się z kolegami z zespołu, gdy między niemieckim a hiszpańskim zespołem zawarto porozumienie ws. transferu napastnika.

Po trzech kolejkach zmagań w La Liga Lewandowski ma na swoim koncie cztery bramki, wysyłając jasny sygnał, że będzie liczył się w walce o koronę króla strzelców.

loader

RadioZET.pl