Zamknij

Sensacyjny transfer Bale'a? Może zagrać na drugim szczeblu rozgrywkowym

18.05.2022 22:07
Gareth Bale
fot. GEOFF CADDICK/AFP/East News

Gareth Bale od czerwca nie będzie już graczem Realu Madryt. Następny klub Walijczyka nie jest znany, chociaż agent 32-letniego skrzydłowego nie wykluczył sensacyjnego transferu do... Championship.

Gareth Bale od ponad 9 lat jest zawodnikiem Realu Madryt. Walijczyk dołączył do "Królewskich" w 2013 roku i wydawało się, że będzie on idealnym wzmocnieniem. Niestety dla fanów klubu z Madryt kariera 32-latka mocno wyhamowała. Obecnie Bale funkcjonuje w zespole, jako "ciało obce" - w tym sezonie rozegrał tylko siedem meczów.

Od czerwca Bale będzie wolnym piłkarzem. Jonathan Barnett, agent zawodnika potwierdził, że jego klient nie przedłuży obecnej umowy, a także zdradził, kiedy Walijczyk podejmie decyzję dotyczącą swojej przyszłości. - Wszystko będzie zależało od jego wyboru, od miejsca, w którym będzie chciał grać. Decyzję podejmie po meczach reprezentacji Walii - ujawnił agent.

Bale dołączy do drużyny z Championship?

Walijskie media są zdania, że 32-latek mógłby przejść do... Cardiff City. Byłoby to niespodziewane rozwiązanie, zważywszy, że mówimy o drużynie, która zakończyła obecny sezon w Championship na 18. miejscu. - Czy Cardiff City może być opcją? Kto wie. Ocenimy to w odpowiednim czasie. Teraz nie mamy na stole żadnych propozycji - przyznał Barnett.

- Cardiff ma wiele plusów. Bale jest z Walii, pochodzi stamtąd cała jego rodzina. Z prywatnego punktu widzenia mogłoby mu się to spodobać. Ale podkreślam: to moja opinia, a nie poglądy Garetha. Nie rozmawiałem z nim jeszcze na ten temat - podsumował agent Walijczyka.

RadioZET.pl