Sędzia chciał pozbawić Messiego możliwości gry w El Clasico? "To niesamowite"

06.04.2021 12:29
Lionel Messi

Lionel Messi w przerwie meczu FC Barcelona - Real Valladolid bardzo krytycznie odniósł się do pracy sędziego Jaime Latre, który - jego zdaniem - szukał pretekstu, by wręczyć Argentyńczykowi żółtą kartkę. Napomnienie eliminowałoby lidera "Dumy Katalonii" z sobotniego El Clasico z Realem Madryt.

• Lionel Messi i Frenkie de Jong byli zagrożeni zawieszeniem na El Clasico z Realem Madryt
  • Obaj uniknęli piątej żółtej kartki, ale Argentyńczyk i tak miał duże pretensje do sędziego Jaime Latre
  • W poniedziałek Barcelona pokonała Real Valladolid 1:0 po trafieniu Ousmane Dembele

Lionel Messi i Frenkie de Jong w tym sezonie La Ligi otrzymali po cztery żółte kartki. Kolejna będzie oznaczała zawieszenie na jedno spotkanie. Mimo zagrożenia obaj rozegrali po 90 minut w poniedziałkowym meczu 29. kolejki z Realem Valladolid i szczęśliwie uniknęli napomnienia, które eliminowałoby ich z El Clasico z Realem Madryt.

Mimo to było nerwowo. Argentyńczyk został nagrany podczas schodzenia w przerwie do szatni, a jego słowa odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. Messi uderzył w arbitra, który jego zdaniem szukał pretekstu, aby pozbawić go możliwości występu w Madrycie.

Barcelona - Real Valladolid: Messi o pracy arbitra przed El Clasico

- On tak bardzo chce dać mi kartkę... Niesamowite - mówił lider "Blaugrany".

To niejedyny zarzut kierowany w stronę urodzonego w Huesce arbitra Jaime Latre, ale kolejne pretensje mogliby mieć przede wszystkim piłkarze Realu Valladolid. Drużyna walcząca o pozostanie w La Lidze kończyła mecz na Camp Nou w dziesiątkę po bezpośredniej czerwonej kartce dla Oscara Plano. Zawodnik gości nadepnął na stopę Ousmane'a Dembele, zaatakował lekko z tyłu, ale nie był to tak brutalny atak, by wyrzucać go z boiska.

Kontrowersje pojawił się także w 65. minucie, gdy Jordi Alba dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym. W tym przypadku Latre raczej nie popełnił błędu, bo Hiszpan nie mógł uniknąć tego zdarzenia.

Barcelona pokonała Real Valladolid 1:0, a jedynego gola w 90. minucie zdobył Ousmane Dembele.