Sam Benzema to za mało. Real Madryt przegrał z Espanyolem

03.10.2021 18:39
Espanyol - Real

Real Madryt w meczu 8. kolejki La Liga przegrał na wyjeździe z Espanyolem 1:2. To pierwsza porażka Królewskich w tym sezonie ligowym.

Podopieczni Carlo Ancelottiego przystępowali do tego spotkania po porażce w Lidze Mistrzów z Sheriffem Tyraspol 1:2. Wcześniej zremisowali w lidze z Villarrealem 0:0, co oznacza, że spotkanie z Espanyolem było już ich trzecim z rzędu bez zwycięstwa.

Drużyna z Katalonii wyszła na prowadzenie w 17. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę do bramki z bliskiej odległości skierował Raul De Tomas. Skromne prowadzenie gospodarzy utrzymało się do przerwy. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Aleix Vidal, który popisał się kapitalną indywidualną akcją.

Real odpowiedział w 71. minucie. Fantastyczną akcję przeprowadził Karim Benzema, który wykorzystał dobre dogranie wprowadzonego z ławki rezerwowych Luki Jovicia.

Królewscy nadal atakowali, dwukrotnie trafiali nawet do siatki, ale w obu przypadkach z pozycji spalonej.

Mimo porażki drużyna ze stolicy Hiszpanii utrzymała prowadzenie w tabeli. Straciła jednak przewagę nad drugim Atletico, które ma tyle samo punktów, ale przegrywa gorszym bilansem bramek.