Zamknij

Były piłkarz Realu Madryt został bankrutem. Ma zaledwie 33 lata

04.12.2020 09:15
Royston Drenthe
fot. AFP/EAST NEWS

Royston Drenthe, mimo wielkiej sławy i gry w Realu Madryt, nie zrobił wielkiej kariery piłkarskiej. Na domiar złego został bankrutem. I to w wieku zaledwie 33 lat.

Royston Drenthe gra obecnie w trzeciej lidze holenderskiej. W barwach Kozakken Boys nie może jednak liczyć na wysokie zarobki. Dodatkowo nie wypaliły inne jego biznesy. Próbował nawet swoich sił jako aktor i raper. To nie uchroniło go jednak przed bankructwem.

Royston Drenthe - najlepszy piłkarz mistrzostw Europy do lat 21

Holender był przed laty uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy na świecie. W 2007 roku przeniósł się z Feyenoordu Rotterdam do Realu Madryt za kwotę 14 milionów euro po tym, jak na mistrzostwach Europy do lat 21 uznany został za najlepszego piłkarza.

Wtedy mógł liczyć na pensję w wysokości około miliona euro rocznie. Jak sam przyznawał jednak w wywiadach, sława i pieniądze miały na niego zły wpływ. - Kiedy jesteś piłkarzem Realu, masz wszystko w zasięgu ręki… Madryt to piękne miasto, wspaniałe restauracje, imprezy, piękne dziewczyny. Przed tobą tyle pokus, a ja byłem młody - powiedział, cytowany przez holenderskie media.

W Realu Madryt Drenthe nie zrobił wielkiej kariery. W 2010 roku przeszedł na wypożyczenie do Herculesa Alicante. Później grał jeszcze m.in. w Evertonie, Reading i Sheffield Wednesday.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/AN