Zamknij

Gwiazdor Barcelony podpisał nową umowę. "To nasza teraźniejszość i przyszłość"

Paweł Żurek
26.04.2022 16:30
Ronald Araujo przedłużył kontrakt z Barceloną. "To nasza przyszłość"
fot. Pablo Morano/Xinhua News/East News

Ronald Araujo przedłużył kontrakt z Barceloną. Po długich, kilkumiesięcznych negocjacjach przedstawiciele zawodnika i klubu uzgodnili, że klauzula wykupu Urugwajczyka będzie wynosiła 1 miliard euro, a nowa umowa wygaśnie w 2026 roku.

Ronald Araujo negocjował z Barceloną od kilku miesięcy, bo jego umowa z klubem wygasała w przyszłym roku. Do tego, poprzedni kontrakt nie uwzględniał tego, że Urugwajczyk był podstawowym, czy wręcz kluczowym zawodnikiem Blaugrany i jeśli tylko pozostawał zdrowy, grał we wszystkich meczach. Dzięki regularnym występom Araujo wyrósł na jednego z najlepszych defensorów ligi, w związku z czym zażyczył sobie podwyżki pensji.

Już wiadomo, że ją otrzymał. 23-letni obrońca pomimo zainteresowania klubów z Premier League pozostał w Barcelonie. - Udowodnił, że jest przyszłością i teraźniejszością Barcelony, stając się integralną częścią obrony naszej drużyny. Jego talent w defensywie i przy bramce rywala sprawia, że Ronald będzie dla nas kluczowym zawodnikiem – napisali przedstawiciele klubu z Katalonii, ogłaszając przedłużenie kontraktu z Araujo.

Urugwajczyk trafił do Barcelony z Boston Rover w 2018 roku. Zaczął od występów w drużynie rezerw, a na debiut w pierwszym zespole czekał rok. Pierwszy mecz Araujo w Barcelonie zakończył się dla niego po 14 minutach od wejścia na boisko – otrzymał bowiem czerwoną kartkę. W tym sezonie środkowy obrońca Blaugrany rozegrał 26 spotkań, w których zdobył 4 gole.