Szczęśliwy remis Realu, wyszarpane zwycięstwo Barcelony

23.01.2022 22:53
Real - Elche

Real Madryt rzutem na taśmę zremisował z Elche 2:2, a Barcelona wymęczyła zwycięstwo z Deportivo Alaves w meczach 22. kolejki La Liga. Królewscy pozostali liderami tabeli.

Real Madryt mógł objąć prowadzenie już w 33. minucie, ale Karim Benzema nie wykorzystał rzutu karnego, uderzając nad poprzeczką. Dziewięć minut później wynik spotkania dla gości otworzył Luca Boye. Po przerwie Elche podwyższyło rezultat, a do siatki trafił Pere Milla.

Królewscy rzucili się do odrabiania strat. Bramkę kontaktową w 82. minucie zdobył Luka Modrić, wykorzystując jedenastkę. Zespół Carlo Ancelottiego punkt wyszarpał w ostatniej akcji. Wówczas strzałem głową remis uratował Eder Militao.

Real zremisował z Elche, Królewscy wciąż liderem

Real Madryt pozostał liderem La Liga  z 50 punktami. Królewscy o cztery "oczka" wyprzedzają Sevillę, która w sobotę zremisowała z Celtą Vigo 2:2. Przy jednym zaległym spotkaniu zaległym 14 punktów do lidera traci czwarte w tabeli Atletico. Mistrzowie Hiszpanii pokonali u siebie Valencię 3:2, choć do przerwy przegrywali 0:2, a jeszcze w 90. minucie 1:2.

W innym niedzielnym meczu Barcelona wygrała na wyjeździe z Deportivo Alaves. Duma Katalonii zdobyła bramkę dopiero na sam koniec meczu, a trzy punkty zapewnił Frenkie de Jong, który do siatki rywali trafił w 87. minucie. Zespół Xaviego zajmuje piąte miejsce z 35 punktami na koncie.