Real pogrążył Barcelonę na Camp Nou, Królewscy górą w El Clasico

24.10.2021 18:10
FC Barcelona - Real Madryt: mecz NA ŻYWO: RELACJA i wynik LIVE ONLINE El Clasico

FC Barcelona przegrała z Realem Madryt 1:2 (0:1) w El Clasico. To pierwsze zwycięstwo Carlo Ancelottiego w roli trenera Królewskich na Camp Nou.

1. Barcelona - Real Wynik El Clasico
  2. Barcelona - Real: WIDEO bramek
  3. Barcelona - Real: Składy

Barcelona w pierwszych minutach dłużej utrzymywała się przy piłce, zamykając Real na ich połowie. Królewscy wyraźnie czekali na błąd Dumy Katalonii w drugiej linii, mając problemy z rozegraniem. Jednak pierwszy kwadrans nie przyniósł wielu emocji na Camp Nou.

W 20. minucie Vinicius przewrócił się w polu karnym, ale sędzia nie podyktował jedenastki. Real z minuty na minutę zaczął grać lepiej w rozegraniu, ale to Barcelona prowadziła grę. W 25. minucie Duma Katalonii mogła wyjść na prowadzenie. Piłkę pod nogi w polu karnym Królewskich otrzymał Dest, ale 20-latek fatalnie przestrzelił i uderzył nad bramką Courtois.

Blaugrana próbowała coraz bardziej naciskać na gości, ale to zespół Carlo Ancelottiego otworzył wynik spotkania. W 32. minucie Real popisał się fantastycznym kontratakiem. David Alaba wpadł z piłką w pole karne i strzelając na dalszy słupek, pokonał ter Stegena. W kolejnych minutach Barcelona dalej grała w piłkę, ale to Real mógł pochwalić się celnym uderzeniem na bramkę, zakończony golem. Wicemistrzowie Hiszpanii byli niezwykle groźni w kontratakach, na co po 45 minutach nie potrafiła odpowiedzieć ekipa z Camp Nou.

Barcelona - Real Wynik El Clasico

Po zmianie stron Barcelona chciała jak najszybciej wyrównać wynik meczu. Na boisku pojawił się Coutinho, który zmienił Minguezę i od razu był bardzo aktywny na murawie. W pierwszych minutach drugiej odsłony Real bardziej bronił się przed atakami rywala.

W kolejnych minutach Królewscy zaczęli grać wyżej, ale ich strzały nie zagroziły bramce rywali: Ter Stegen obronił uderzenie Mendy'ego, a później Rodrygo nie trafił celnie. Mimo wszystko goście pozostali czujni w obronie.

W 58. minucie zawodnicy Barcelony domagali się rzutu karnego: podczas walki w powietrzu Kroosa z de Jongiem, Niemiec dotknął piłkę ręką. Jednak wcześniej arbiter odgwizdał faul Holendra na graczu Realu. Pod koniec spotkania Barcelona grała ospale, męcząc się z wejściem w pole karne Królewskich. Po dziewięciu minutach znakomitą akcję zmarnował Benzema, którego strzał z półwoleja obronił Ter Stegen - to mogła być piłka meczowa po stronie Realu.

Barcelona - Real: WIDEO bramek

Barcelona znacząco zwolniła tempo rozgrywania akcji, grając niezwykle ospale, Duma Katalonii wręcz męczyła się, aby wejść w pole karne gości. W 82. minucie Pique groźnie zderzył się głową z Valverde w walce o piłkę w powietrzu, przez co kilka minut później Urugwajczyk musiał opuścić boisko, a zastąpił go Dani Carvajal.

Na sam koniec piłkarze Realu i Barcelony zgotowali kibicom olbrzymią dawkę emocji. Sędzia doliczył aż siedem minut gry, a końcówka obfitowała w aż dwie bramki. Najpierw w 93. minucie Pique przewrócił się w polu karnym Królewskich, ale arbiter nie podyktował jedenastki. Po chwili wicemistrzowie Hiszpanii ruszyli z kontratakiem. Marco Asensio pomknął lewą stroną i jego strzał obronił Ter Stegen. Jednak futbolówkę dobijał Lucas Vazquez, przypieczętował zwycięstwo Realowi.

Barcelona - Real: Składy

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 0:2 dla Realu, Barcelona zdobyła honorowe trafienie, gdzie Sergio Aguero wykorzystał wrzutkę Desta i pokonał Courtois.

Ostatecznie Real Madryt wygrał z Barceloną w El Clasico, co tym samym było pierwszym triumfem Carlo Ancelottiego w roli szkoleniowca Królewskich na Camp Nou.

FC Barcelona - Real Madryt 1:2 (0:1)

Bramki: David Alaba (32), Lucas Vazquez (90+4) - Sergio Aguero (90+7)

FC Barcelona: Marc-Andre Ter Stegen, Oscar Mingueza (46. Philippe Coutinho), Gerard Pique, Eric Garcia, Jordi Alba, Sergio Busquets, Frankie De Jong (78. Sergi Roberto), Gavi (84. Luke De Jong), Ansu Fati (74. Sergio Aguero), Sergino Dest, Memphis Depay

Real Madryt: Thibaut Courtois, Lucas Vazquez, Eder Militao, David Alaba, Fernand Mendy, Casemiro, Toni Kroos, Luka Modric, Rodrygo (72. Fede Valverde), Vinicius Junior (87. Marco Asensio), Karim Benzema