Real nie zwalnia tempa, Królewscy wciąż na zwycięskiej ścieżce

01.12.2021 22:55
Karim Benzema

Real Madryt pokonał Athletic Bilbao 1:0 w zaległym meczu 9. kolejki La Liga. Bramkę na wagę trzech punktów jeszcze przed przerwą zdobył Karim Benzema.

Real Madryt od początku próbował narzucić rywalom swój styl gry, konstruując pozycyjną ofensywę. Athletic Bilbao szukał swoich okazji na gola z kontrataków. Goście świetną okazję mieli w 23. minucie. Wówczas Inaki Williams mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki Courtois.

Królewscy oddawali strzały, ale żadne z trafień nie było na tyle poważnie, aby zagrozić Simonowi. W pewnym momencie ekipa Carlo Ancelottiego dopięła swego i otworzyła wynik meczu.

W 40. minucie Unai Simon zdołał obronić uderzenie Marco Asensio, ale przy dobitce Karima Benzemy nie miał nic do powiedzenia.

Skromne zwycięstwo Realu w zaległym meczu La Liga

Po zmianie stron Real kontynuował ofensywną grę, ale często Królewscy byli zatrzymywani w okolicy 30. metra od bramki Simona i nie potrafili przedrzeć się przez obrońców z Bilbao. W kolejnych minutach to goście próbowali szukać gola w ofensywie, ale defensywa Madrytu świetnie czytała grę rywali.

Baskowie nie ustępowali i nadal naciskali Królewskich, próbując trafić do siatki. Bardzo bliski osiągnięcia tego celu był Oihan Sancet, który w 76. minucie znalazł się sam na sam z Thibautem Courtois, ale Belg popisał się znakomitą interwencją.

Pod koniec spotkania Athletic dalej naciskał, starając się doprowadzić do wyrównania. W 85. minucie Militao w ostatniej chwili zdążył zablokować strzał Vesgi, a piłka po raz kolejny nie znalazła drogi do bramki wicemistrzów Hiszpanii.

W ostatnich minutach gospodarze długo utrzymywali się przy piłce, czekając na końcowy gwizdek. Ostatecznie pokonali Bilbao 1:0 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli  La Liga. W najbliższą sobotę Królewscy podejmą na własnym stadionie Real Sociedad.

Real Madryt - Athletic Bilbao 1:0

Karim Benzema 40'

Real: Thibaut Courtois — Lucas Vazquez (80. Nacho), Eder Militao, David Alaba, Ferland Mendy — Luka Modrić (70. Federico Valverde), Casemiro, Toni Kroos (80. Eduardo Camavinga) — Marco Asensio (64. Rodrygo), Karim Benzema, Vinicius Junior

Athletic: Unai Simon — Inigo Lekue (46. Oscar de Marcos), Unai Nunez, Yeray Alvarez, Mikel Balenziaga — Oier Zarraga, Dani Garcia (82. Mikel Vesga), Unai Vencedor (63. Nico Williams), Iker Muniain (70. Alex Berenguer)— Raul Garcia (70. Oihan Sancet), Inaki Williams