Real tylko zremisował z Osasuną, Benzema nie trafił z karnego

02.10.2022 23:02

Real Madryt w meczu 7. kolejki La Liga zremisował u siebie z Osasuną 1:1. To pierwsza w tym sezonie strata punktów przez ekipę Carlo Ancelottiego.

Real Madryt

Pierwsza połowa rozgrywana była w dość spokojnym tempie. Real Madryt nie kwapił się do ataku i tworzył mało sytuacji bramkowych. Jedną z nielicznych miał Vinicius Junior, ale jego strzał z pola karnego poleciał wprost w ręce bramkarza gości. Brazylijczyk do siatki trafił jednak tuż przed przerwą. Gol był jednak dość przypadkowy.

Druga odsłonę świetnie rozpoczęli goście. Andrija Łunina strzałem głową pokonał Kike Garcia. Remis nie mógł zadowolić Realu, który ruszył po kolejnego gola. Najlepszą okazję do zdobycia zwycięskiej bramki miał w 79. minucie, ale rzut karny zmarnował Karim Benzema. Piłka po strzale francuskiego napastnika trafiła poprzeczkę.

Chwilę później Benzema trafił do siatki, ale tym razem arbiter gola nie uznał, bo Francuz znajdował się na pozycji spalonej.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1. To pierwsza w tym sezonie strata punktów przez Real.

Tym samym po siedmiu kolejkach liderem została Barcelona, która ma tylko samo punktów co Los Blancos, ale legitymuje się lepszym bialnsem bramkowym.