Real górą w starciu z Valencią. Świetna końcówka Królewskich

19.06.2020 00:01
Real - Valencia

Real Madryt pokonał Valencię 3:0 w meczu 29. kolejki rozgrywek La Ligi. Pod koniec meczu goście kończyli mecz w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartkę po faulu na Sergio Ramosie obejrzał Lee Kangin.

W pierwszej połowie Real Madryt przeważał na boisku, ale piłkarze Królewskich byli strasznie nieskuteczni. W międzyczasie Valencia dość zaskakująco znalazła sposób na zdobycie bramki. W 21. minucie spotkania po szybkiej akcji gości, piłka znalazła się między nogami graczy Nietoperzy i ostatecznie trafiła do Rodrigo. Ten płaskim uderzeniem pokonał Courtois, ale sędzia postanowił sprawdzić akcję w systemie VAR. Finalnie arbiter nie uznał gola, odgwizdując spalonego, na którym znajdował się Soler, który był zaangażowany w akcję.

Kilka minut później to Real mógł wyjść na prowadzenie. Carvajal utrzymał piłkę, gdy ta odbiła się od jednego z obrońcy Valencii i strzelił na bramkę rywali. W ostatniej chwili bardzo dobrą interwencją popisał się Cillessen.

Po zmianie stron Real rzucił się do ataku, ale świetnie w bramce spisywał się Cillessen. Jednak w 60. minucie Królewscy dopięli swego. Sergio Ramos odzyskał piłkę, Hazard rozegrał ją z Modriciem, a piłkę do siatki płaskim strzałem skierował Karim Benzema.

W 74. minucie na boisku pojawił się Marco Asensio, który zmienił Federico Valverde. Po kilku sekundach Hiszpan wykorzystał zagranie od Mendy’ego i fantastycznym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

W 87. minucie wynik spotkania ustalił Karim Benzema. Francuz przyjął piłkę po zagraniu Marco Asensio i mocnym strzałem w samo okienko pokonał Cillessena. Chwilę później Valencia kończyła mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę po faulu na Ramosie zobaczył Lee Kangin.