Real Madryt zremisował z Sevillą, gol w 94. minucie meczu

09.05.2021 23:06
Real Madryt

Real Madryt w meczu 35. kolejki La Liga zremisował u siebie z Sevillą 2:2. Gola na wagę remisu zdobył w 94. minucie. Do siatki rywali trafił Eden Hazard, od którego piłka odbiła się po strzale Toniego Kroosa.

Real Madryt trafił do bramki rywala już na samym początku, ale Alvaro Odriozola, asystujący Karimowi Benzemie, znajdował się na pozycji spalonej i po interwencji systemu VAR gol został anulowany.

Kilka minut później na prowadzenie wyszła Sevilla. Po rzucie wolnym Ivan Rakitić strącił piłkę głową do Fernando, ten zmylił Casemiro i z bliska pokonał Thibaut Courtoisa. W tym momencie inicjatywę przejęli Królewscy, ale - mimo licznych szans - nie potrafili trafić do siatki Yassine'a Bounou.

Po zmianie stron Blancos wciąż dominowali. Bramkę na 1:1 zdobyli jednak dopiero w 67. minucie, gdy trafił wprowadzony chwilę wcześniej z ławki rezerwowych Marco Asensio.

10 minut później doszło do niecodziennej sytuacji. Rzut rożny miała Sevilla, Real oddalił grę i ruszył z kontratakiem. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Benzema i został przez niego faulowany. Sędzia wskazał na rzut karny. Gdy wydawało się, że szansę na bramkę będzie mieć Real, interweniował VAR. Okazało się, że przy rzucie rożnym dla Sevilli piłkę ręką we własnym polu karnym zagrywał Eder Militao. Sędzia wskazał na jedenasty metr dla ekipy z Andaluzji, a rzut karny na bramkę zamienił Rakitić.

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a grali do końca i w 94. minucie wywalczyli remis. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Toni Kroos, piłka odbiła się po drodze od Hazarda i wpadła do siatki. Chwilę potem groźnie uderzał Casemiro, ale piłka minimalnie minęła słupek.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2, co oznacza, że na trzy kolejki przed końcem sezonu liderem tabeli pozostało Atletico Madryt, które dzień wcześniej zremisowało z Barceloną 0:0. Real jest drugi ze stratą dwóch punktów do Rojiblancos.